Houbařská sezona stále nekončí

Houbařská sezona stále nekončí
ilustrační foto
Další fotky: 
Houbařská sezona stále nekončí

Pokud patříte do početné skupiny houbařů, stále můžete nosit z lesa plné košíky. Podle mykologů sezona vrcholí a co víc, začaly růst i ve středočeském kraji, kde ještě před pár dny bylo v lese sucho.

"To můžu potvrdit, byli jsme kousek od Prahy na návštěvě u příbuzných. V lesích kousek od Karlštejna byl vždycky houbařský ráj a tentokrát jsme našli jen pár malých suchohřibů. Ani na smaženici to nebylo," postěžovala si paní Alena. Ale hned doložila na fotografiích, že v těchto dnech zde už houby rostou. "Poslali mi to naši s tím, že už s houbařením končí, že mají dost," smála se.

Za houbami nemusíme tak daleko, rostou i na Prostějovsku. V okolí Ptení jich moc nenajdete, zato na Konicku a Protivanovsku nikdo nejde z lesa s prázdnou. "Volal mi kamarád Zdeněk, žije už pár let na chalupě ve Skřípově. Prý má nasušeno a zamraženo tolik hub, že už raději do lesa nechodí," přidal se pan Pavel.

Podle mykologů rostou všechny druhy hub ze všech skupin, včetně hřibů, holubinek, ryzců a muchomůrek, ale kromě toho se začaly objevovat i podzimní druhy, jako jsou podzimní bedly, pečárky a dokonce i václavky. (ok)

 

Poslat nový komentář