Jak to dopadne s diskotékou Morava?

Jak to dopadne s diskotékou Morava?
ilustrační foto

Jak PvNovinky před časem informovaly, na magistrát dorazila petice se stovkou podpisů, žádajících omezení provozní doby diskotéky Morava kvůli ruchu na ulici. Město reagovalo možným návrhem vyhlášky, veřejnost další peticí, kterou podepsalo osm stovek lidí. Teď je kauza v rukou ministerstva.

 

S podobnou situací se potýkali nedávno v Šumperku. Tam ale radní měli jasno hned, produkci jedné z místních provozoven zakázali. „Přijali jsme řadu stížností na hudební produkci v podniku Kotelna v Temenické ulici. Na svém posledním zasedání proto radní veškerá povolení pro tento podnik v letošním roce zrušili,“ řekl idnes.cz starosta Šumperka Zdeněk Brož. Podle něj je to vůbec poprvé v historii, kdy město sáhlo k úplnému zrušení již povolených hudebních produkcí po desáté hodině večer.

Od kauzy prostějovského DC Morava se tato liší velmi podstatně. Produkce v Kotelně totiž rušily hlukem, ať už byly na venkovní zahrádce či v samotné provozovně. Šumperští radní proto mohli k tomuto opatření sáhnout.

V Prostějově je situace zcela jiná. Podle výsledků řady kontrol je DC Morava v naprostém pořádku, ať již se to týká odhlučnění či splnění hygienických požadavků. Problémem je chování hostů mimo objekt, což ale provozovatel ovlivnit nemůže. Jeho postih ve formě zkrácení otevírací doby by tudíž byl protiprávní a podle právníků diskriminující. Omezil by jej totiž v podnikání.

Jak to s vyhláškou dopadne, není zatím jisté. „Osobně neočekávám, že by se situace vyřešila do konce tohoto volebního období,“ konstatoval na tiskové konferenci primátor Miroslav Pišťák, který bude o obou peticích a postupu informovat na úterním jednání zastupitele. (ber)

Poslat nový komentář