Odkup notebooků je populismem, tvrdili zastupitelé

Odkup notebooků je populismem, tvrdili zastupitelé
ilustrační foto

Zastupitelé si na svém úterním jednání oklepli dar v podobě notebooků. Neprošel návrh Tomáše Blumensteina na jejich odkup, který nazvali populismem. V rukou jim tak zůstaly „dárečky“ za víc než sto tisíc.

„Zůstatková cena jednoho notebooku je tři tisíce korun. Jako správní hospodáři bychom měli tuto cenu uhradit do obecní kasy,“ nechal se slyšet Tomáš Blumeinstein, opírajíc se o cenu stanovenou znaleckým posudkem. Jeho návrh vetovalo hned několik zastupitelů, někteří ho dokonce označili za populistický. Prvním byl Alois Mačák, podle jeho slov si zastupitelé za svou práci dar v podobě notebooku zaslouží. Mačáka ihned podpořili Petr Kousal a Josef Augustin. Pro Blumensteinův protinávrh zvedli ruku kromě jeho samotného pouze Milada Sokolová a Aleš Matyášek, třiadvacet zastupitelů hlasovalo pro původní návrh, tudíž si z radnice odnesou dar v podobě notebooku.

"Nemyslím, že je to správné. Uvolnění členové rady jsou za svou práci placeni, předsedové a členové různých komisí rovněž. Já osobně bych si za tři tisíce čtyři roky používaný notebook klidně koupila a jistě bych nebyla sama," prohlásila paní Oldřiška z Prostějova.

Podle vlastních slov jsou jedinými, kdo dar neobdrží, primátor Miroslav Pišťák a náměstek hejtmana Alois Mačák. Zbývajících 33 přístrojů tedy městkou kasu ochudí o téměř sto tisíc korun, které by mohla získat jejich prodejem. (ber)

Komentáře

Vážení, rozdmychávání závisti, ó Pane Bože, jak přízemní a jak typicky české...!! Podívejte se na nabídku nejrůznějších PC bazarů, kde za 3.000,- Kč lze koupit opravdu "dělo" a ne 4 roky starý PC, jelikož 4 roky ve výpočetní technice jsou prostě hrozně dlouhá doba a vycházet z pořizovací hodnoty je nesmysl. Dnes za stejné peníze je úplně jiná kvalita. Nechte zastupitele, ať se radují z tohoto malého dárečku, ostatně domyslel někdo, co by se s demódovanými PC , navíc 4 roky používanými, dalo ještě udělat? Snad jen darovat jistému gymnáziu, to by zůstalo věrno tradici nenasytné církve a jako kmotřička Smrt by vzali všechno!! Krejčí, Wutbürger 

Populismus je tvrdit, že si dar v podobě notebooku zaslouží. Copak nejsou štědře placení z našich daní??? Kromě toho mají dost dalších výhod o které si zaměstnanec v soukromé sféře může nechat zdát.

Poslat nový komentář