O víkendu se bude lovit tovačovský Hradecký rybník

O víkendu se bude lovit tovačovský Hradecký rybník
ilustrační foto

Oslava Petrova cechu. To je už řadu let tradiční výlov největšího rybníka v Tovačově. Z Hradeckého rybníka budou rybáři tahat ryby dva dny, a to už tuto sobotu a neděli.

Rybáři v Tovačově zahájí výlov v sobotu okolo 8:30 hodin. Nezatahují sítě, ryby loví takzvaně „na podložku“, aby se nemačkaly a neodíraly. Z podložky se šupináči přesunou na stůl, kde se třídí dle druhu a velikosti. "Předpokládám, že letošní úlovek bude stejný nebo o něco vyšší než v loňském roce. Kromě kaprů, tolstolobiků a amurů očekáváme, že nám v sítích uvíznou i dravé ryby," prozradil Jiří Zahradníček z Rybářství Tovačov.

Kromě výlovu se mohou návštěvníci těšit také na připravené rybí speciality. Podávat se budou uzení tolstolobici, kapří hranolky, pečení a smažení kapři, pstruzi a oblíbená rybí polévka. Na tisíce návštěvníků, kteří se do Tovačova rok co rok vracejí, čeká také křest nových rybářů, který se uskuteční v neděli. Hrát bude country skupina Šediváci, a samozřejmě budou mít možnost si nějakého šupináče odvézt domů.

Pro milovníky železnic je potěšující i skutečnost, že z Kojetína do Tovačova bude opět jezdit historický osobní vlak. (ber)

Poslat nový komentář