Vytvoří se komunistům křeslo na radnici navíc?

Vytvoří se komunistům křeslo na radnici navíc?
ilustrační foto

 

Jak PvNovinky již informovaly, čtvrt století po sametové revoluci se do vedení radnice v Prostějově vrací komunisté. Vítězná ČSSD odmítla koalici s ANO 2011 a zvolila si jiné partnery, KSČM a hnutí PéVéčko, které založili bývalí členové ODS. Další významnou změnou je fakt, že rada bude mít o jednoho uvolněného člena navíc. 

„S velkou pravděpodobností hraničící s jistotou v Prostějově vznikne koalice ČSSD, PéVéčka a KSČM,“ potvrdil redakci včera primátor Miroslav Pišťák. Nová koalice bude mít v pětatřicetičlenném zastupitelstvu osmnáct hlasů, opozice o pouhý jeden hlas méně.

V jedenáctičlenné radě města bude mít ČSSD šest lidí, pět si rozdělí KSČM a PéVéčko. Náměstci zůstanou čtyři, ČSSD však vytvoří místo pro dalšího radního na plný úvazek. „Bude se zabývat pouze dotacemi z Evropské unie,“ řekl idnes.cz Pišťák.

Původně se jako nejpravděpodobnější zdálo spojení ČSSD, hnutí ANO a PéVéčka s pohodlnou většinou v zastupitelstvu. Hnutí ANO prosazovalo spojení ČSSD, ANO a lidovci případně ještě s ODS. Poslední možností pak bylo spojení ČSSD, PéVéčka a KSČM.

Reakce na vytvořenou koalici jsou jednoznačně negativní nejen u lídrů ostatních stran.  „Těžko si představit, že 25 let po válce by NSDAP zasedla na nějaké radnici. Že se toho dočkáme zrovna v Prostějově, to jsem opravdu nečekal. Koalici ČSSD, KSČM a hnutí Pévéčka považuji za skandální pošlapání demokratické prostějovské tradice,“ řekl lídr ODS v Prostějově Tomáš Blumenstein. „Co se týče našich bývalých členů v PéVéčku, živě si vzpomínám, jak při odchodu z ODS prohlašovali, že se strana odchýlila od svých tradičních a pravicových hodnot. Deset dní po volbách ukázali pravý důvod, proč odešli - aby si udrželi koryta a moc,“ dodal.

Stejné mínění má i lídr Změny pro Prostějov Jan Navrátil. „Koalice s hnutím ANO a lidovci by byla pro všechny přijatelná a měla by v řadě věcí podporu opozice. Zaráží mě také, jak se bývalí členové pravicové strany spojili s komunisty, jen aby se udrželi u moci,“ sdělil idnes.cz Navrátil, jehož Změna pro Prostějov má v zastupitelstvu stejně mandátů jako PéVéčko nebo KSČM.

„Můj otec stál v Prostějově u zrodu sociální demokracie, které zůstal věrný celý život, stejně jako já a moje rodina. A dnes přihlížíme tomu, jak jsou veškeré hodnoty této strany pošlapány. Špatný vtip se stal ještě horší realitou ,“ netajil se rozhořčením Josef B. (red)

 

Komentáře

Vynikající,odborníci zůstali na svých místech a noví přišli.Žádný boj o koryta,ale pokračování v rozdělané práci.Blahopřeji Mgr.Pospíšilovi i všem ostatním.Držte se! Mgr Vladimír Pařízek

Inu, koryto je koryto!!!   Přeci jste nečekali, že by tyto lidi zajímal názor nás, "obyčejných" voličů. A snad ani nečekátě, že by na radnici pustili lidi z ANO ! Vždyť by bylo potřeba, aby začali dělat i všichni ostatní...

A to, vážení spoluobčané, naši radní neradi! a už vůbec ne cokolic pro naše blaho!!!

 

 

To aby voliči Pévéčka a komparzisté na kandidátce tohoto paskvilu začali chodit kanálama. Pěkně si s něma vytřeli "lídři" zadek.

Naprostý souhlas pane Blumenstein..... napsal někdo.

Jenže se nezeptal, zda-li se pan Blumenstein alespoň pokusil poslat své bývalé (sou)druhy

do někam. A myslím si, že na to měl možnosti i dostatečné IQ. Vyšší, jak ti ten pán a paní u koryta dohromady. Kdyby ti dva u toho koryta tak nemlaskali !

Naprostý souhlas pane Blumenstein.

Jak to, že se na prostějovskou radnici vrací po 25 letech komunisté? Vždyť to je nesmysl, něco tak nehorázného tvrdit! Komunisté byli na radnici od převratu 1948 do "plyšáku 1989". V tom se snad shodneme. A jak to bylo po "plyšáku 1989"? Máte klapky na očích? Nemáte dostatečné informace?

a) v každých volbách "nová" KSČM získala tolik hlasů, že vždy bylo několik zastupitelů za KSČM (v opozici).

b) v každých volbách byla řada zastupitelů sice za jiné strany, ale s komunistickou minulostí ! Odhodili rudou knížku, přesedlali z červené koloběžky do značkových aut (Mazda, Toyota, Passat a pod.) a své rudé nitro mistrně maskovali. Třeba u KDU-ČSL to není tak těžké, obě učení mají hodně společného (nejméně neomylnost).

Na jakýchsi pomlouvačných plátcích se píše, že dokonce zarytý pravičák pan Mgr.Pospíšil se v mládí zahodil s KSČ, potom zmodral a nyní je PéVéčko. Inu, zradil jednou, zradí vždy, koryto a moc, to je více jako drogy! (V tom kdysi hodném Německu dokonce nacisti měli vysoké funkce, za odměnu, že "prohlédli!)

Stálo by za to udělat tabulku, kdo má v duši zadřenou rudou minulost, taky se to šušká o panu primátorovi a dalších. prostě každý žije se svou minulostí a proč to tajit, byl jsi tam? Tak jsi v tabulce, pokud jsi zastupitel, byť za PéVéčko, Změnu a pod.

Takže tvrdit, že se komunisté vracejí na radnici je nesmyslné, oni ji nikdy neopustili, když nechodili na radnici se srpem a kladivem v ruce, tak s křížkem, modrým ptákem a podobně. Trochu myslet logicky, na to stačí mít asi tak od IQ 90.  

Poslat nový komentář