Flora Olomouc nabídne výstavu vlaků

Flora Olomouc nabídne výstavu vlaků
ilustrační foto
Další fotky: 
Flora Olomouc nabídne výstavu vlaků
Flora Olomouc nabídne výstavu vlaků

Ve dnech 1. a 2. listopadu se v pavilonu E Flory Olomouc uskuteční zajímavá výstava. Členové Klubu železničních modelářů Praha 3 nabídnou veřejnosti nejen dokonalé modely železnice a vlaků, ale i možnost vyzkoušet si řízení.

V celém pavilonu E budou v provozu funkční kolejiště postavené členy klubu. Všechny jsou prací členů klubu - dospělých i dětí z kroužku a jsou zhotoveny podle reálných vzorů s převahou ruční práce. Hlavním exponátem je kolejiště v měřítku TT s délkou přes 25 m, které napodobuje provoz na skutečné trati s několika stanicemi, postavenými podle skutečných českých stanic.

„Návštěvníci si mohou z blízka prohlédnout detaily na celé délce modelu. Díky rozhledu lze sledovat, jak vlaky jezdí po trati, kdy musí čekat ve stanici, než přijede vlak od naproti a další návaznosti provozu. Na modelu jsou rozmístěny čtyři železniční stanice, které představují města a mezi nimi se přepravují náklady a osobní vlaky. Naší specialitou je přizpůsobení takového kolejiště divákům, aby měli z návštěvy co největší zážitek. Pro děti jsou připraveny menší modely, které si mohou řídit a spouštět, což se setkává s úspěchem a doufáme, že z některých vyrostou noví modelář,“ lákají vystavovatelé.

Výstava je otevřena v sobotu od 9 do 18 hodin, v neděli od 9 do 17 hodin a je vhodná pro děti od 3 let věku. (ber)

Poslat nový komentář