Miliardář Tomáš Chrenek plně ovládne síť nemocnic Agel

Miliardář Tomáš Chrenek plně ovládne síť nemocnic Agel
ilustrační foto

Miliardář Tomáš Chrenek se stane jediným majitelem společnosti Agel, která je největší soukromou sítí nemocnic v Česku. Menšinový vlastník Martin Polach prodal Chrenkovi svůj čtvrtinový podíl. Cena nebyla zveřejněna. Píše to časopis Týden ve svém pondělním vydání.

Spolumajitelé měli podle médií mezi sebou spory. Týdeník cituje ze společného prohlášení Polacha a Chrenka, podle nějž má být transakce vypořádána v nejbližší době. "Transakční strany nebudou detaily kontraktu komentovat," píše se v dokumentu.

Podle informací médií z listopadu se chtěl Polach s Chrenkem rozejít, svou čtvrtinu ale nemohl prodat bez jeho souhlasu. Proto hledal investory, kteří by jeho akcie převzali do správy a pokusili se s Chrenkem dohodnout na odkoupení čtvrtiny, nebo celého Agelu. Mladá fronta Dnes napsala, že Agel se takto rozhodl získat nejbohatší Čech Petr Kellner se svou investiční skupinou PPF.

Skupina Agel v ČR provozuje jedenáct nemocnic a další zdravotnická zařízení. Od roku 2006 působí i na Slovensku, kde provozuje čtyři nemocnice. Pod skupinu spadá i síť akreditovaných zdravotnických laboratoří, ústavních a veřejných lékáren a distribuční společnost MARTEK MEDICAL.

V Česku Agel zaměstnává 7 500 lidí a ročně hospitalizuje přes 170 000 pacientů. Hodnotu Agelu odhaduje odborný posudek na 17 miliard Kč, některé zdroje uvádějí, že prodejní cena firmy je kolem deseti miliard korun. (red)

Zdroj: ČTK, foto: internet

Komentáře

tak tuhle zkušenost jsem zažila i já rozřezaná noha a čekala jsem se synem na urazovce ve všední den 10minut než přišla sestra k okýnku,pak tedy až jsi opsala iniciály tak,že půjde připravit stolek se šitím a to trvalo dalších 15minut a to tam před námi nikdo nebyl.Je vidět,že i páni doktoři to mají na háku pokud nejde o život,ale nevím jak by to vypadalo kdyby o něj šlo.V dnešní době je člověk rád,že je zdravý a nemusí k lékaři,protože je to vše jen o penězích je to jeden velký byznys a samozřejmě na úkor pacientů.

Agel se zvětšuje, úroveň péče poskytovaná jeho pacientům se však snižuje. Pacient nemůže dostat lék, který potřebuje a který mu vyhovuje, nýbrž ten , na kterém Agel nejvíce vydělává bez ohledu na požadavek pacienta. A ošetřující lékař nesmí předepsat jiný lék a navíc by byl za to finančně postižen. Nebo si zkuste s úrazem nohy zajet v sobotu na pohotovost - nemůže pacient chodit - musí se zaplatit za vjezd do areálu .Bohužel se však musí platit 2 hodiny čekání navíc, protože službu na pohotovosti konající lékař si odskočil na vizitu (!!!!!!) a na pohotovosti čeká 20 lidí. Agel vydělává a šetří, kde může - na úkor pacientů. Navíc jeho novým zaměstnancem je pan Kousal - předseda prostějovské KDU...........

Poslat nový komentář