Televize dnes vysílá hodinový dokument o chlapci z Prostějova

Televize dnes vysílá hodinový dokument o chlapci z Prostějova
ilustrační foto

Osm složitých let jedné prostějovské rodiny zachycuje hodinový časosběrný dokument, který dnes večer odvysílá Česká televize. Možná si vzpomenete na tragické neštěstí v roce 2006, kdy sedmiletému Lukáši Hyblovi explodovala v ruce třaskavina. To, že přežil s pouhou pětinou vlastní kůže, označovali lékaři za zázrak.

Jenže Lukáš byl obrovský bojovník, stejně jako celá jeho rodina. Ostravská televize tehdy natáčela boj lékařů Popáleninového centra ostravské fakultní nemocnice o Lukášův život. A když byl boj vybojován, stala se autorka Silvie Kleková tak trochu dalším členem rodiny a mohla zachytit i následný Lukášův boj o to, jaký bude jeho další život. V dokumentu tak uvidíte i řadu dalších tragických i radostných momentů včetně soukromí jeho protagonistů, které snad nikoho neponechají lhostejným. Diváky nepochybně zaujme i to, jak těžce zkoušená rodina dokáže bojovat a jít dál.

Dokument, který nese název po hlavním hrdinovi příběhu Luka, odvysílá ČT 24 dnes, v neděli 4. ledna ve 20:05 hodin. (ok)

Foto: internet, ČT

 

Poslat nový komentář