Zfetovaný řidič z Kostelce, který se hnal Prahou jako šílenec, dostal sedm let

Zfetovaný řidič z Kostelce, který se hnal Prahou jako šílenec, dostal sedm let
ilustrační foto

 

Sedm let si má odsedět šestadvacetiletý Martin Ondrouch, který před necelým rokem ujížděl před policejními hlídkami přes půl Prahy. Ondrouch dostal sedmiletý trest i proto, že v době, kdy se událost stala, byl v podmínce. Navíc byl pod vlivem drog. Kromě sedmi let za mřížemi mu soud uložil i pětiletý zákaz řízení a má zaplatit náhradu škody ve výši 450 tisíc. Rozsudek není pravomocný, obžalovaný se na místě odvolal.

Jeho zběsilý úprk skončil loni v únoru na frekventovaném Karlově náměstí, kde narazil vypůjčeným vozem s kradenými značkami do policejního auta, které se mu pokoušelo zablokovat cestu. Dva policisty zranil.

Ondrouch sám těsně před srážkou z auta vyskočil, ale to mu nebylo moc platné. Když ho policisté srazili k zemi, začal se chovat jako školák přistižený při krádeži cizí svačiny. "On nám tam prostě na tý zemi brečel a prosil nás, abysme mu to odpustili," popsali policisté mužovo chování v době činu. Martin Ondrouch má za sebou už několik trestů. Dostal třeba tři roky nepodmíněně za vydírání a znásilnění. V březnu 2013 byl ale podmínečně propuštěn s dvouapůlletou zkušební lhůtou, která nestihla uplynout. I proto mu teď hrozilo až patnáct let vězení. (zdroj ČTk, TN.cz) https://www.youtube.com/watch?v=5B3SS2LWnZg

Poslat nový komentář