Oblíbenou Region Card čekají v příštích letech změny

Oblíbenou Region Card čekají v příštích letech změny
ilustrační foto

Šest tisíc lidí si loni koupilo olomouckou regionální kartu neboli Olomouc Region Card. Tento počet se rok od roku zvyšuje. Slevová turistická karta je mezi uživateli stále oblíbenější, protože se s jejím použitím dá skutečně velmi výrazně ušetřit.

V letošním roce zůstane slevová karta v nabídce, současně se ale bude po téměř deseti letech vypisovat nová soutěž na administrátora karty pro roky 2016 až 2018. Současně se letos po šesti letech mírně zvýší cena karet.

„S tím, jak rostou ceny vstupného jednotlivých subjektů, rostou také náklady na dofinancování rozdílu za navštívené památky,“ uvedl náměstek primátora Pavel Urbášek. Provoz karty, jednání s partnerskými subjekty a všechny další náležitosti obstarává administrátor. Tomu pak na fungování slevové karty doplácí Olomoucký kraj a město Olomouc, přičemž kraj přispívá 65 a město 35 procenty. Za rok 2014 doplácelo město Olomouc 200 tisíc korun, letos zaplatí stejnou částku. „Od roku 2005 je administrátorem projektu pan doktor Ivan Marek. Vloni jsme se s Olomouckým krajem dohodli, že letos v květnu vypíšeme soutěž na nového administrátora regionální karty pro období 2016 až 2018. V rámci dalšího jednání pak stanovíme ceny, počet partnerských subjektů, a obecně všechna pravidla,“ doplnil náměstek Urbášek.

Pro letošní rok se zvýší cena osmačtyřicetihodinové karty pro dospělého ze 180 na 240 korun, pětidenní karta bude dospělého místo 360 korun stát 480 korun. Mírně se zvýší i ceny dětských karet. I po této úpravě bude nabízená výhoda vysoce převyšovat cenu karty. Ta se naposledy měnila v roce 2009. Platnost regionálních karet, zakoupených dříve za původní nižší cenu, ani po zdražení nekončí.

Olomoucká regionální karta umožňuje navštívit zdarma přes sedmdesát různých cílů, jako jsou třeba hrady Šternberk a Bouzov či Zoo Olomouc, zdarma používat olomouckou MHD a nebo se levněji najíst v restauraci, ubytovat v hotelu či využít jiných služeb u zhruba stovky poskytovatelů na území celého Olomouckého kraje. (red)

Poslat nový komentář