Připomínáme! Ochránkyně míří do Prostějova

Připomínáme! Ochránkyně míří do Prostějova
ilustrační foto

Ve středu 21. ledna zahajuje veřejná ochránkyně práv Anna Šabatová návštěvou Olomouce a Prostějova další pokračování osvětové kampaně v regionech s cílem zvýšit povědomí lidí o jejich právech, o působnosti veřejného ochránce práv a o tom, v čem jim může pomoci. Zájemci mohou její návštěvy v regionu využít nejen k diskuzi, ale i k podání podnětů, jimiž se pak ochránkyně bude zabývat.

V Prostějově se ombudsmanka představí v Městské knihovně od 17:30 hodin. Hlavní téma diskuze si vybrali sami občané hlasováním v knihovně. Jejich volba padla na problémy v oblasti sociální péče o stárnoucí rodiče, s nimiž souvisí i např. potíže v zaměstnání, evidence na úřadu práce, přiznávání dávek, diskriminace aj. Úvodní krátké interaktivní představení je vtáhne do reálného příběhu, do něhož mohou aktivně zasahovat svými vlastními zkušenostmi a náměty, jak by se konkrétní potíže daly řešit. V následné diskuzi s veřejnou ochránkyní práv a jejími právníky se pak dozví, jak v podobné situaci postupovat, jaká jsou jejich práva, kdy a s čím se mohou na ochránkyni obracet. Vstup na večerní setkání je volný. (red)

Komentáře

Moc se těším, takové excesy místní radniční koalice paní Šabatové vyrazí dech. Vsaďte se, že se s takovými excesy ještě nesetkala...!

Poslat nový komentář