Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Připomínáme! Ochránkyně míří do Prostějova

Připomínáme! Ochránkyně míří do Prostějova
ilustrační foto

Ve středu 21. ledna zahajuje veřejná ochránkyně práv Anna Šabatová návštěvou Olomouce a Prostějova další pokračování osvětové kampaně v regionech s cílem zvýšit povědomí lidí o jejich právech, o působnosti veřejného ochránce práv a o tom, v čem jim může pomoci. Zájemci mohou její návštěvy v regionu využít nejen k diskuzi, ale i k podání podnětů, jimiž se pak ochránkyně bude zabývat.

V Prostějově se ombudsmanka představí v Městské knihovně od 17:30 hodin. Hlavní téma diskuze si vybrali sami občané hlasováním v knihovně. Jejich volba padla na problémy v oblasti sociální péče o stárnoucí rodiče, s nimiž souvisí i např. potíže v zaměstnání, evidence na úřadu práce, přiznávání dávek, diskriminace aj. Úvodní krátké interaktivní představení je vtáhne do reálného příběhu, do něhož mohou aktivně zasahovat svými vlastními zkušenostmi a náměty, jak by se konkrétní potíže daly řešit. V následné diskuzi s veřejnou ochránkyní práv a jejími právníky se pak dozví, jak v podobné situaci postupovat, jaká jsou jejich práva, kdy a s čím se mohou na ochránkyni obracet. Vstup na večerní setkání je volný. (red)

Komentáře

Moc se těším, takové excesy místní radniční koalice paní Šabatové vyrazí dech. Vsaďte se, že se s takovými excesy ještě nesetkala...!

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style