Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Za veřejné zabíjačky vybrali kontroloři přes sto tisíc. Díky udavačům

Za veřejné zabíjačky vybrali kontroloři přes sto tisíc. Díky udavačům
ilustrační foto

Jak PvNovinky informovaly, tradiční zabíjačka v podobě společenské akce spojená s účastí lidí ze širokého okolí je zřejmě minulostí. Každý, kdo uspořádá vepřové hody veřejně mimo svou domácnost a pozve například své sousedy, totiž může dostat pokutu až 300 tisíc korun. A kontroloři už vybrali první pokuty. Na udání.

Důvodem zákazu jsou přísné hygienické regule z Evropské unie. "Potravina, která vzniká, musí být prohlédnuta a zpracována v podniku, který je pod státním veterinárním dozorem," káže Brusel.

Jen loni zaplatili Češi za nelegální zabijačky 120 tisíc. „Za porušení zákona v rámci domácích porážek udělila státní veterinární správa, respektive krajské veterinární správy, pokuty za přibližně 120 000 korun. Ve všech případech se jednalo o fyzické osoby,“ potvrdil mluvčí veterinární správy Petr Pejchal. Inspektoři podle něj neobjíždí vesnice. "To by nikdy nezvládli. Dá se tedy říci, že pokaždé to bylo na udání,“ potvrdil.

A jelikož se pokaždé jednalo o fyzické osoby, nejspíš to ve většině případů byl závistiví sousedé, na které se nedostala výslužka v podobě voňavé jitrnice. (ČTK, ber)

Komentáře

Nic nového v české kotlině, v letech 1940-1945 za nelegální porážku (a tím okrádání III. říše o deputát!!) byl trest smrti... a že to bylo VŽDY na udání Čechů, to bylo dokázáno jak v archivech gestapa, tak při procesech s nacisty. Dnes jenom pokuta? Jak směšné ! Vy udavači, být tu pořádek a platily by dekrety pana Presidenta Dr.Eduarda Beneše, dostali byste provaz na krk a už byste viseli, dokud by z vás život nevyprchal... Tak je udavačům totiž třeba !!

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style