Za veřejné zabíjačky vybrali kontroloři přes sto tisíc. Díky udavačům

Za veřejné zabíjačky vybrali kontroloři přes sto tisíc. Díky udavačům
ilustrační foto

Jak PvNovinky informovaly, tradiční zabíjačka v podobě společenské akce spojená s účastí lidí ze širokého okolí je zřejmě minulostí. Každý, kdo uspořádá vepřové hody veřejně mimo svou domácnost a pozve například své sousedy, totiž může dostat pokutu až 300 tisíc korun. A kontroloři už vybrali první pokuty. Na udání.

Důvodem zákazu jsou přísné hygienické regule z Evropské unie. "Potravina, která vzniká, musí být prohlédnuta a zpracována v podniku, který je pod státním veterinárním dozorem," káže Brusel.

Jen loni zaplatili Češi za nelegální zabijačky 120 tisíc. „Za porušení zákona v rámci domácích porážek udělila státní veterinární správa, respektive krajské veterinární správy, pokuty za přibližně 120 000 korun. Ve všech případech se jednalo o fyzické osoby,“ potvrdil mluvčí veterinární správy Petr Pejchal. Inspektoři podle něj neobjíždí vesnice. "To by nikdy nezvládli. Dá se tedy říci, že pokaždé to bylo na udání,“ potvrdil.

A jelikož se pokaždé jednalo o fyzické osoby, nejspíš to ve většině případů byl závistiví sousedé, na které se nedostala výslužka v podobě voňavé jitrnice. (ČTK, ber)

Komentáře

Nic nového v české kotlině, v letech 1940-1945 za nelegální porážku (a tím okrádání III. říše o deputát!!) byl trest smrti... a že to bylo VŽDY na udání Čechů, to bylo dokázáno jak v archivech gestapa, tak při procesech s nacisty. Dnes jenom pokuta? Jak směšné ! Vy udavači, být tu pořádek a platily by dekrety pana Presidenta Dr.Eduarda Beneše, dostali byste provaz na krk a už byste viseli, dokud by z vás život nevyprchal... Tak je udavačům totiž třeba !!

Poslat nový komentář