Máte salám z Globusu? Zahoďte ho!

Máte salám z Globusu? Zahoďte ho!
ilustrační foto

Státní veterinární správa přijala systémem rychlého varování RASFF oznámení, jehož předmětem je upozornění na výskyt kovových úlomků v uzenině (jemném salámu) z Německa. Oznámení zaslalo Německo na základě stížnosti spotřebitele, který našel kovové úlomky v salámu. Jedná se o produkt výrobce Bell Deutschland GmbH.

Vzhledem k technickým problémům na balicím stroji výrobce nevylučuje kontaminaci i dalších šarží a výrobků, z nichž jeden byl distribuován do ČR. Konkrétně se jedná o Lyonský jemný salám 200g (Zimbo family, Schinkenwurst), číslo šarže: 527092, datum spotřeby: 25. 1. 2015. Identifikační číslo výrobce: DE TH 33336EG

"Výrobek bylo možné koupit v prodejnách Globus ČR, které okamžitě zahájily jeho stažení z prodeje. I přesto se 319 kusů tohoto výrobku dostalo ke konečným spotřebitelům, kteří jej mohou vrátit v místě zakoupení," uvedl tiskový mluvčí Státní veterinární správy Petr Pejchal.

Do České republiky byly doručeny i další šarže tohoto výrobku. Krajská veterinární správa pro Středočeský kraj však tyto šarže ve skladu příjemce v celém množství pozastavila. (red)

Poslat nový komentář