Bydlením radního Šlambora se zabývá stavební úřad, hrozí mu pokuta

Bydlením radního Šlambora se zabývá stavební úřad, hrozí mu pokuta
ilustrační foto

Na posledním jednání zastupitelstva se radní Jaroslav Šlambor dostal pod palbu otázek opozičních zastupitelů. Těm vadí, že i když má trvalé bydliště v Prostějově, již několik let žije ve Skalce. Šlambor přislíbil písemnou odpověď. V minulém týdnu došla. Ale ne s vysvětlením.

„Na základě vašeho veřejného udání se záležitostí předmětného rozestavěného domu ve Skalce zabývá místně příslušný stavební úřad, proto se nebudu do vyřešení celé záležitosti k okolnostem svého pobytu vyjadřovat. Mohu vás ujistit, že se rozhodnutím stavebního úřadu plně podřídím a v součinnosti s odborným poradcem budu případné zjištěné nesrovnalosti neprodleně řešit,“ píše se v dopise, který na stránkách Hnutí ANO zveřejnil zastupitel František Filouš.

Stavební úřad sice nezajímá podstata problému, což je bydlení ve Skalce a kandidatura do zastupitelstva za Prostějov, ale vidí případný problém ve využívání stavby ve Skalce, která není nezkolaudovaná. Za její využívání hrozí Šlamborovi až milionová pokuta.

„Konkrétní šetření jsme neprováděli, ale objekt ve Skalce není napojený na kanalizaci, takže nemůže být využíván," vyjádřil se na zastupitelstvu už dříve vedoucí Stavebního úřadu v Prostějově Jan Košťál.

Pro primátora Miroslava Pišťáka je důležité, kde má radní nahlášené bydliště. „Jaroslav Šlambor má trvalé bydliště v Prostějově a kde přespává, to mě nezajímá," prohlásil. (ber)

Komentáře

PV Novinky 2025... za 10 let... Stavební úřad se chystá uzavřít případ kolaudace domu pana Jiřího Jaroslava Šlambora v Lázních Skalka. Po úmrtí sousedů už nemají kam chodit na velkou ....

Poslat nový komentář