Případ bývalého ředitele ZŠ Horáka se stále šetří

Případ bývalého ředitele ZŠ Horáka se stále šetří
ilustrační foto

Ivana Pospíšila odvolala v červnu z místa ředitele Základní školy Prostějov v ulici Dr. Horáka rada města. Pro závažné porušení zákonem stanovených povinností a neplnění právních povinností mu byla navíc doručena výpověď z pracovního poměru.

K již dříve objeveným machinacím s fakturami za nadměrnou spotřebu energií přibyly další. „Ivan Pospíšil porušil a zároveň neplnil právní povinnosti ředitele zejména při správě majetku základní školy a při vedení účetní evidence,“ uvedla tehdy náměstkyně primátora Ivana Hemerková. Podle jejích slov šlo mimo jiné o porušení rozpočtové kázně, kdy škola překročila spotřebu energie o 985 093 korun. „Další závažnou skutečností je fakt, že za sběr měla v letech 2008 až 2013 škola dostat 303 317 korun, na účet ale přišlo pouze 34 051 korun, a to až 19. února 2014,“ dodala Hemerková s tím, že škole bývalý ředitel způsobil celkově škodu za 1 254 359 korun.

Dalším ze závažných pochybení byla i skutečnost, že na základě fyzických inventur provedených kontrolním oddělením byly zjištěny rozdíly ve stavu evidovaného a inventarizovaného majetku, který ve škole chybí. „ Zaměstnanci zařazení do organizačního útvaru školní jídelny měli v roce 2013 se zaměstnavatelem uzavřeny souběžně dvě pracovní smlouvy na činnosti stejně druhově vymezené, navíc jim zaměstnavatel neproplácel příplatky za práci v noci a ve dnech pracovního klidu,“ podotkla Hemerková.

Ivana Pospíšila rada města odvolala z postu ředitele a odslouhlasila jeho výpověď. Ani po více než půl roce ale není vyšetřování ukončeno.

„Všechny materiály má k dispozici policie, která případ nadále vyšetřuje, žádné závěry nám zatím nejsou známy," sdělil na dnešní tiskové konferenci primátor Miroslav Pišťák.

Ivan Pospíšil je v současné době jednatelem firmy Basket Group a předsedou basketbalového klubu Orli Prostějov. (ber)

Komentáře

Když už zmiňujete pana ředitele Baláka, velice by mě zajímalo, co pro školu udělal. Když jsem vodila tenkrát do školy své děti byly třídy jako za totality. Ani jeedna interaktivní tabule, staré lavice a židličky a klece místo šaten. A to musím tohoto experta na školství upozornit, že v době pana Baláka šlo do škol daleko více peněz než za toho frajírka.

 

 

Docela se nedivim...byl a je to frajirek..a velice casto stridal auta ...neni nad PANA REDITELE BALAKA TO BYL ALESPON REDITEL CO OPRAVDU DOKAZAL PRO SKOLU UDELAT ...

Pokud je to pravda, i tak je to "žabař" proti škodě 15.000,000 na husáku!

Poslat nový komentář