Pokuty se nevyhnuly ani čerpacím stanicím na Prostějovsku

Pokuty se nevyhnuly ani čerpacím stanicím na Prostějovsku
ilustrační foto

Pokuty za téměř 14 milionů korun uložila na základě kontrol čerpacích stanic Česká obchodní inspekce. Nejvyšší pokuty dosahují více než 1 milion korun. Pokuty vyfasovaly i tři pumpy na Prostějovsku.

Celkem šedesát hříšníků obdrželo loni od České obchodní inspekce pokuty za nekvalitní palivo v celkové výši 13,71 milionu korun. Největší pokutu loni dostala společnost LPG refueling, která provozuje čerpací stanice LPG refueling Autoplyn v Razově, LPG refueling v Rajhradě, Holasici a Fryštáku. Za nadlimitní množství síry v prodávaném LPG dostala pokutu 1,7 milionu korun. Hned dvě pokuty přes milion korun dostala čerpací stanice Q group z Břestu (1,1 milionu v lednu a 1,3 milionu v červenci).

Inspekce trestala i na Prostějovsku. V červenci pokutovala Pento Oil, Husova ulice, Konice, sumou 200 tisíc, v září firmu Kelčice s.r.o. Kelčická stanice zaplatila 150 tisíc a v říjnu LPG Pronto z Konice musela sáhnout do kasy pro 110 tisíc korun.

Pokuty se nevyhnuly ani čerpacím gigantům. Například OMV v Cínovci dostala pokutu 1,2 milionu korun, Tank ONO v Podolí u Písku 350 tisíc, Agip v Kunovicích 125 tisíc a Lukoil ve Vrchlabí 85 tisíc korun.

Česká obchodní inspekce udělila nebo potvrdila v roce 2014 pokuty za 13,71 milionu korun, o rok dříve to bylo za 11,8 milionu korun. (ČTK, ber)

Poslat nový komentář