Na Velikonoce se má ochladit, ve zbytku dubna už bude tepleji

Na Velikonoce se má ochladit, ve zbytku dubna už bude tepleji
ilustrační foto

Příští týden by měl být chladnější, než je na počátku dubna obvyklé, přes den se teploty mají pohybovat kolem devíti stupňů Celsia. Podprůměrné teploty meteorologové očekávají hlavně o velikonočním víkendu. Ve zbytku měsíce se má oteplovat a po 20. dubnu se teploty dostanou už k 16 stupňům. Pršet by mělo spíš víc, hlavně v příštím týdnu. Vyplývá to ze čtyřtýdenního výhledu, který včera Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) zveřejnil na svém webu.

"První týden období od 30. března do 5. dubna bude teplotně podprůměrný, zejména jeho druhá polovina," uvedli meteorologové. Další týdny budou podle nich teplotně průměrné. "Srážkově očekáváme období nadprůměrné až průměrné. Nejvíc atmosférických srážek by mělo spadnout v prvním týdnu období," oznámil ČHMÚ. Nejméně srážek v následujícím období podle meteorologů vychází na týden od 13. dubna.

Dlouhodobý výhled nepostihuje všechny možné odchylky od nejpravděpodobnějšího vývoje počasí, ale vyjadřuje jen očekávaný trend ve vývoji počasí, upozorňuje opakovaně ČHMÚ.

(Zdroj ČHMÚ)

Poslat nový komentář