Vrchní soud potvrdil prostějovskému hrobníkovi trest

Vrchní soud potvrdil prostějovskému hrobníkovi trest
ilustrační foto

Trest ve výši šesti a půl roku vězení potvrdil v úterý Vrchní soud v Olomouci osmapadesátiletému Květoslavu Müllerovi z Prostějova za vydírání a nedovolené ozbrojování. Muž zaměstnaný jako hrobník loni se zbraní v ruce ohrožoval přímo na hřbitově fakturantku, spadeno však měl hlavně na vedoucího, který ho krátce předtím propustil.

Za vydírání a nedovolené ozbrojování potrestal Krajský soud v Brně v prosinci loňského roku Květoslava Müllera šesti lety a šesti měsíci vězení. Muž se proti rozsudku neodvolal, odvolání si však podala státní zástupkyně. U Vrchního soudu v Olomouci to zdůvodnila tím, že brněnský Krajský soud v Brně jednání obžalovaného nevyhodnotil jako pokus o vraždu. Obhájce Květoslava Müllera trval na zamítnutí odvolání s tím, že se o pokus o vraždu nejednalo. Bývalý hrobník tvrdil, že vedoucího tehdy zavraždit nechtěl. „Nechtěl jsem to udělat a ani bych to nedokázal. Šlo mi jen o to, abych mohl dál chodit do práce a dělat hrobníka," hájil se.

Vrchní soud se s názorem obhajoby ztotožnil a odvolání státní zástupkyně zamítl. Předseda senátu Jaroslav Holubec to zdůvodnil tím, že obžalovaný neměl v úmyslu vedoucího hřbitova zabít. Muž měl na svého nadřízeného spadeno kvůli tomu, že s ním rozvázal pracovní poměr. Ze zaměstnání ho měli propustit kvůli několika absencím, on se s tím však nehodlal smířit a zřejmě chtěl vedoucího přesvědčit, aby ho vzal zpět. (Zdroj ČTK)

Foto: ČTK, Luděk Peřina

Poslat nový komentář