Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

POZOR! Meteorologové varují před silným sněžením

POZOR! Meteorologové varují před silným sněžením
ilustrační foto

Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu, která platí také pro Olomoucký kraj. Meteorologové v ní upozorňují na silné sněžení.

Silné sněžení s vysokým stupněm nebezpečí v našem kraji předpovídají rosničky od 400 m nad mořem, a to do dnešního večera do 23 hodin. Sněhové jazyky by se mohly vyskytovat ve stejné době od 800 m n.m. Nový sníh můžeme čekat od 500 metrů nad mořem.

„V chladném a čerstvém severozápadním proudění přechází přes střední Evropu frontální vlna. Na frontální vlně se v polohách nad 500 m vyskytuje sněžení, teploty se pohybují kolem 0 °C. Při těchto podmínkách, příznivých pro akumulaci sněhové pokrývky, očekáváme, že by mohlo během čtvrtečního dne a večera napadnout kolem 10 cm nového sněhu,“ upozorňuje ČHMÚ. V odpoledních hodinách se bude od severu ochlazovat a srážky přejdou ve sněhové ve všech polohách. V čerstvém větru se budou vyskytovat četné sněhové přeháňky, místy doprovázené intenzivním sněžením s krátkodobým snížením dohlednosti a v polohách nad 400 m s přechodnou tvorbou sněhové pokrýky.

Na horách, kde bude i nadále vydatně sněžit a současně bude foukat čerstvý vítr v nárazech 15 až 25 m/s, se budou do pátečního poledne vytvářet sněhové jazyky. (red)

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style