POZOR! Meteorologové varují před silným sněžením

POZOR! Meteorologové varují před silným sněžením
ilustrační foto

Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu, která platí také pro Olomoucký kraj. Meteorologové v ní upozorňují na silné sněžení.

Silné sněžení s vysokým stupněm nebezpečí v našem kraji předpovídají rosničky od 400 m nad mořem, a to do dnešního večera do 23 hodin. Sněhové jazyky by se mohly vyskytovat ve stejné době od 800 m n.m. Nový sníh můžeme čekat od 500 metrů nad mořem.

„V chladném a čerstvém severozápadním proudění přechází přes střední Evropu frontální vlna. Na frontální vlně se v polohách nad 500 m vyskytuje sněžení, teploty se pohybují kolem 0 °C. Při těchto podmínkách, příznivých pro akumulaci sněhové pokrývky, očekáváme, že by mohlo během čtvrtečního dne a večera napadnout kolem 10 cm nového sněhu,“ upozorňuje ČHMÚ. V odpoledních hodinách se bude od severu ochlazovat a srážky přejdou ve sněhové ve všech polohách. V čerstvém větru se budou vyskytovat četné sněhové přeháňky, místy doprovázené intenzivním sněžením s krátkodobým snížením dohlednosti a v polohách nad 400 m s přechodnou tvorbou sněhové pokrýky.

Na horách, kde bude i nadále vydatně sněžit a současně bude foukat čerstvý vítr v nárazech 15 až 25 m/s, se budou do pátečního poledne vytvářet sněhové jazyky. (red)

Poslat nový komentář