Hokej chce dalších pět milionů

Hokej chce dalších pět milionů
ilustrační foto

Přímo na jednacím stole přistála v úterý radním žádost vedení hokejových Jestřábů o další finanční sousto. Klub jménem svého šéfa Jaroslava Luňáka požádal město o pět milionů nad rámec veřejné finanční podpory.

„Jde o materiál,který jsme neschvalovali, pouze nám byl předložen. O jeho konečné verzi se budeme bavit s právníky,“ upřesnil primátor Miroslav Pišťák s tím, že zda hokejisté vůbec něco dostanou je věcí zastupitelstva. „Jde o předběžnou informaci,“ upozornil.

Ohledně informace, že majitel klubu jedná o prodeji licence a odchodu z Prostějova uvedl náměstek Jiří Pospíšil, že takové zprávy město nemá. „Pan Luňák zde byl osobně, za fungováním hokeje v Prostějově stojí. V každém případě jakoukoli smlouvu ošetříme tak, aby město bylo chráněno,“ dodal.

Radní rovněž potvrdili, že o hokej v Prostějově stojí. “Má zde dlouholetou tradici, k městu patří odjakživa a my chceme, aby patřil i nadále. Uvědomujeme si ale, že hokej je finančně nejnáročnější sport,“ konstatovali.

V rámci veřejné finanční podpory dostal hokejový potěr finanční injekci 2,7 milionu korun. Platit z nich bude pronájem ledu, dopravu, výzbroj a výstroj. Mužům město přikleplo 1,150 milionu korun, nedostali ale zatím nic.“Od Olomouckého kraje klub dostal 900 tisíc korun, což se zatím nikdy nestalo. Za tři roky nesmí formou podpory dostat víc, než 200 tisíc euro,“ vysvětlila náměstkyně Ivana Hemerková. (ber)

 

 

Komentáře

Tak té paní nestačí kácet stromy, uvádět v omyl Ministerstvo financí s dotací na Husáku, ona se začala montovat i do ledního hokeje? Tak to je konec s prostějovským hokejem. 

Poslat nový komentář