Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Pokácejte stromy, žádá petice. Ani omylem, dí město

Pokácejte stromy, žádá petice. Ani omylem, dí město
ilustrační foto

Přes velkou nevoli, kterou vzbuzuje kácení vzrostlých stromů v prostějovských parcích, náměstích a ulicích, někteří obyvatelé by ho přivítali. Například lidé z Krasické ulice, kteří žádají pokácení stromů před svými domy. Město jim ale nevyhoví.

„Dostali jsme žádost podepsanou 19 majiteli či obyvateli domů v Krasické ulici. Jde o stromy po levé straně na začátku ulice ve směru do Krasic,“ uvedla náměstkyně primátora Ivana Hemerková.

Podle jejich slov lidé argumentují tím, že stromy znečišťují ulici. „ Odbor životního prostředí jejich stav prozkoumal. Bylo zjištěno, že jsou naprosto v pořádku, kácení tedy v žádném případě nepovolí,“ konstatovala Hemerková s tím, že stromy budou pouze prořezány. „Chápu, že v mnoha případech jde o nevhodné kultivary, jenže ty byly vysazeny třeba v rámci akce Z před mnoha desítkami let. Ale jsou zdravé a není důvod je odstranit,“ vysvětlila.

Podle ní i náměstka Jiřího Pospíšila vládne v Prostějově v hodně případech jednoznačný názor.“Každý chce stromy, ale ne před svým domem. Vím to z vlastní zkušenosti. Dvě desítky let jsem bydlel v Tylově ulici a zažil řadu stížností na sakury. Lidem z okolních domů vadily jejich květy i plody, zejména pokud pod nimi parkovali auta,“ dodal Pospíšil. (ber)

Foto: archiv PvNovinky

 

 

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style