Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Stát na 150 kilometrech silnic povolí stodesítku

Stát na 150 kilometrech silnic povolí stodesítku
ilustrační foto

Řidiče na českých silnicích čekají od příštího roku administrativní i reálné změny. Ministerstvo dopravy jednak od ledna změní rychlostní silnice na dálnice, navíc během příštího roku chce na 150 kilometrech silnic I. třídy zvýšit maximální rychlost na 110 kilometrů v hodině. V našem okolí se to dotkne silnice I/35 Olomouc – Křelov.

„Jde o silnice první třídy, kde by nemělo zvýšení rychlosti znamenat problém z hlediska bezpečnosti provozu,“ řekl vedoucí Oddělení silničního správního úřadu Ján Skovajsa.

Ministerstvo chce zvýšení rychlosti z 90 kilometrů v hodině na 110 km/h projednat s policií nejpozději během příštího roku. Většinou jde o úseky se čtyřmi i více pruhy. Stát nepočítá, že by zvýšením rychlosti tyto úseky nově zpoplatnil, na některých se mýto musí platit už teď.

 Novela zákona o pozemních komunikacích počítá i s tím, že z Česka zcela zmizí rychlostní silnice, dosavadní silnice tohoto typu budou nahrazeny dálnicemi. Dálniční síť se po administrativní změně rozšíří ze současných 750 kilometrů na zhruba 1 200 kilometrů. Podle ministerstva už nyní 80 až 90 procent rychlostních silnic splňuje parametry dálnic. Zbytek se zrekonstruuje a upraví hlavně s ohledem na bezpečnost provozu.

Změna bude stát zhruba dva až tři miliony korun, stát bude muset vyměnit přes 400 značek. (Zdroj MD ČR)

Foto: MD ČR

 

 

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style