Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Věděli jste to?

Věděli jste to?
ilustrační foto

Dnes je 14. dubna. Historie dnešního dne je na události opravdu bohatá. Začneme 14. dubnem 1205, kdy byli v bitvě u Adrianopole poraženi křižáci.  V roce 1865 byl prezident USA Abraham Lincoln smrtelně postřelen Johnem Wilkesem Boothem, druhý den zemřel.  V roce 1900 byla zahájena Světová výstava v Paříži.  V roce 1912 narazil Titanic  na ledovou kru – následující den po druhé hodině ranní se začal potápět. V roce 1927 byla založena automobilka Volvo a v roce 1956 byla v Chicagu představena videokazeta.

V kalendáriu osobností jsem se zastavila v roce 1769, kdy se v tento den narodil  švýcarský fytochemik Nicolas-Theodoré de Sanssure, v roce 1791 zemřel německý církevní historik Johann Salomo Semler, v roce 1886 spatřil světlo světa maďarský básník a překladatel Arpád Tóth a v roce 1917 zemřel Ludvík Lazar Zamenhof, autor esperanta.

Svátek dnes slaví Vincenc či Vincent a je Světový den monitoringu diabetu. A abych nezapomněla, pranostika na dnešní den připomíná svatého Tiburcia… Prý – na svatého Tiburcia se má všechno zelenat. Tak se koukněte kolem sebe. A mějte hezký den.  (ok) 

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style