Švehlovka bodovala na mezinárodní svářečské soutěži Zlatý pohár Linde 2015

Švehlovka bodovala na mezinárodní svářečské soutěži Zlatý pohár Linde 2015
Foto SŠP

 

Svářečská škola Švehlovy střední školy polytechnické v Prostějově má dlouholetou tradici. Žáci se každoročně zúčastňují mezinárodní soutěže svářečů o Zlatý pohár Linde. Letošní, již devatenáctý ročník, se uskutečnil ve dnech 14. a 15. dubna 2015 ve Frýdku – Místku.

Soutěž byla vyhlášena ve čtyřech kategoriích: 111 elektrický oblouk obalenou elektrodou, 311 plamen, 135 elektrický oblouk v ochranné atmosféře CO2, 141 elektrický oblouk metodou TIG.

Švehlovu střední školu polytechnickou v Prostějově ve svařování elektrickým obloukem školu reprezentoval Ondřej Staněk ze třídy 3O, který studuje učební obor Opravář zemědělských strojů. V soutěži si vůbec nevedl špatně. V jeho kategorii se pokoušelo o úspěch 30 soutěžících a Ondra se umístil ve své kategorii na krásném osmém místě. Druhým želízkem v ohni byl Jiří Božek ze třídy 3EI, který studuje obor Instalatér. Soutěžil ve svařování plamenem a z jednatřiceti soutěžících Jirka vybojoval pěknou 14. příčku.

Žákům, kteří se nebojí obhájit veřejně své znalosti a dovednosti na soutěžích, patří poděkování a uznání vedení školy. Největší podíl na úspěšné přípravě soutěžících v letošním roce má instruktor svařování  Jindřich Valčík. (Zdroj OHK Prostějov)

Poslat nový komentář