Věděli jste to?

Věděli jste to?
ilustrační foto

Dnes je 21. května. V tento den v roce 1809 byl Napoleon Bonaparte poražen rakouskou armádou ve dvoudenní bitvě u Aspern. V roce 1881 byl poprvé v Praze prakticky použitý telefon – majitel vysočanského cukrovaru si jako první obyvatel Prahy nechal zavést telefonickou linku z bytu do kanceláře. V roce 1904 byla v Paříži založena FIFA. Dne 21. května 1991 byl bývalý indický premiér Rádživ Gándhí zavražděn sebevražednou atentátnicí. V roce 1995 papež Jan Pavel II. během své návštěvy v Olomouci svatořečil Jana Sarkandra a Zdislavu z Lemberka.  

V kalendáriu osobností jsem se zastavila v roce 1843, kdy se 21. května narodil francouzský právník a nositel Nobelovy ceny míru Louis Renault. V roce 1844 se narodil francouzský naivní malíř Henri Rousseau, v roce 1876 zemřel český vlastenec, advokát a politik Josef František Frič a v roce 1895 rakouský operní skladatel belgického původu Franz von Suppé.

Svátek má dnes Monika. Kromě toho je také Světový den kulturního rozvoje. A blíží se konec pracovního týdne, tak mějte hezký den. (ok)  

Poslat nový komentář