Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Při červnových nehodách zemřelo letos méně lidí než loni

Při červnových nehodách zemřelo letos méně lidí než loni
ilustrační foto

Na českých silnicích zemřelo v červnu při dopravních nehodách zatím 54 lidí. Přestože je to o 11 méně než loni, v letošních měsících je to zatím nejvíc. Tragický byl zejména začátek letošních prázdnin, od pátku si nehody vyžádaly už 17 obětí. Vyplývá to z policejních statistik. Dosud nejtragičtější červen byl v roce 2003, kdy policisté zaznamenali 147 obětí nehod.

V červnu bylo sedm dnů, kdy při nehodách nezemřel ani jeden člověk. Naopak nejtragičtějším dnem byl minulý pátek, tedy první den prázdnin, kdy na silnicích zemřelo sedm lidí. V sobotu 6. června pak policejní statistiky evidují šest obětí.

Na Prostějovsku se stala smrtelná nehoda v pátek 26. června, kdy ve Vícově havaroval muž na elektrokole. „Šestačtyřicetiletý cyklista z Prostějova nezvládl jízdu, dostal smyk a přelétl přes řídítka. Po nárazu zůstal ležet na zemi. I přes okamžitou pomoc svědků a přivolání záchranné služby muž havárii nepřežil,“ uvedl policejní mluvčí František Kořínek.

Za prvních šest měsíců letošního roku zemřelo na českých silnicích 267 lidí, tedy o dva více než loni za stejné období. (PČR, ber)

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style