Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Živnostníci pozor, dnes se debatuje o zavedení elektronické evidence tržeb

Živnostníci pozor, dnes se debatuje o zavedení elektronické evidence tržeb
ilustrační foto

Poslanci dnes budou debatovat o kontroverzním vládním návrhu na zavedení elektronické evidence tržeb. Koalice chce dostat normu do druhého čtení ještě na této sněmovní schůzi, která by mohla s dneškem skončit. Vzhledem k ostré kritice pravicové opozice a očekávané dlouhé diskusi je ale možné, že se schůze protáhne.

Kabinet si od evidence tržeb slibuje narovnání podnikatelského prostředí i omezení šedé ekonomiky, a tedy vyšší výběr daní. Pravice to zpochybňuje, poukazuje na náklady státu i živnostníků na pořízení a provoz systému a hovoří o kroku k likvidaci malého a středního podnikání.

Státní rozpočet podle propočtů ministerstva financí může zavedením systému celkově získat z DPH a daně z příjmu dodatečně přes deset miliard korun. Doprovodné zákony k návrhu snižují sazby DPH ve stravovacích službách z 21 na 15 procent a zavádějí jednorázovou slevu až 5000 korun pro všechny poplatníky daně z příjmů fyzických osob, kterým v daném roce vznikne povinnost evidovat tržby. Zavedena by měla být taky účtenková loterie. (Zdroj ČTK)

 

 

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style