Kus Fanderlíkovy není města. A obyvatelé trpí

Kus Fanderlíkovy není města. A obyvatelé trpí
ilustrační foto
Další fotky: 
Kus Fanderlíkovy není města. A obyvatelé trpí
Kus Fanderlíkovy není města. A obyvatelé trpí

PvNovinky již vloni informovaly o stížnostech obyvatel domů 39 - 41 ve Fanderlíkově ulici v Prostějově. Nelíbil se jim katastrofální stav komunikace a chodníku a požadovali jejich opravu. Jenže pozemek, kde silnice a chodník leží, není města. Po více než roce je situace ještě horší. Jak tedy zjednat nápravu, ptají se místní.

"Uvedený pozemek, komunikace a chodník na pozemku parc.č. 656/6 v k.ú. Prostějov na konci Fanderlíkovy ulice nejsou majetkem města Prostějova, ale Družstva GALAXIT, Brodek u Konice. Oprava plně přísluší majiteli," sdělila tehdy redakci mluvčí magistrátu Jana Gáborová.

"Díry jsou ještě větší, motoristé jezdí po chodníku, ten je v takovém stavu, že lehce může dojít zejména u starších lidí k pádu," napsala k novým fotografiím, dokumentujícím neutěšený stav, jedna z obyvatelek. Ona i další obyvatelé by rádi věděli, zda mohou majitele pozemku vyzvat k opravě, či tak může učinit pod hrozbou nějaké sankce samotný magistrát. Fotografie spolu s dotazem redakce zaslala magistrátu k vyjádření. (ber)

Foto: čtenář PvNovinek

Komentáře

Tak hlavně by mě zajímalo, jak je možné, že město prodalo chodník a vlastně jedinou přístupovou cestu k danému  domu někomu, kdo tam vůbec nebydlí a kolik za ni utržilo.  A dotyčného anonyma bych se zeptala, jestli on platí nájem za chodník ke svému domu? A kdo by ten nájem majiteli měl vlastně platit? Jen lidé co tam bydlí nebo i my ostatní, kteří po chodníku procházíme? Neměla by se tam nakonec postavit mýtná brána?  Co jsem slyšela, tak zmíněné družstvo koupilo víc pozemků kolem tohoto a dalších domů a pak pán chodil zastrašovat obyvatele, že pokud od něj pozemek nekoupí za "velmi příznivou" cenu, tak jim zamezí přístup do jejich vlastních bytů a garáží. Když mu pohrozili právníky, tak už se neukázal a ani se o pozemky nestará. Takže panu anonymovi přeji jen to, aby se mu nic podobného nikdy nestalo, protože město se nestará o zájmy svých obyvatel, ale radši dá přednost pár korunkám na ruku. Hlavně, když se nebude muset o kus chodníku starat.

Majitelé "darebáci"!! Nájem vybírají a o majetek se nestarají. Možná nedostanou žádný nájem a potom za to se toho moc neudělá. Snad to nájemníci pochopí..... 

Poslat nový komentář