Smolaři to dokázali! Nikas se Stromským vyhráli Velkou pardubickou

Smolaři to dokázali! Nikas se Stromským vyhráli Velkou pardubickou
ilustrační foto

Ve velké drama přetavil letošní jubilejní 125. Velkou pardubickou desetiletý hnědák Nikas s žokejem Markem Stromským. Kůň, kterému to letos kvůli smůle neběhalo a žokej, který vyhrál Velkou jednou a byl diskvalifikován, překvapili celou nejen dostihovou veřejnost. Nikase trénuje Stanislav Popelka na Srdéčku u Hvozdu na Prostějovsku.

Nikas skončil v roce 2013 ve Velké druhý, vloni ji nedokončil. Jeho letošní starty provázely opět velké a jím nezaviněné problémy. Jeho trenér Stanislav Popelka mu ale věřil. Domů na Srdéčko u Hvozdu se tak konečně vracejí s titulem nejvyšším. Druhá zástupkyně Srdéčka, osmiletá Modena, doběhla jako jediná klisna v poli na vynikajícím osmém místě. V sedle měla dnešního smolaře - žokeje Dušana Andrése, který v Pardubicích dnes třikrát dostih nedokončil.
Ihned po skončení dostihu nám telefonovala řada milovníků koní a současně našich čtenářů. "Drželi jsme celá rodina palce, div jsme si je nevykloubili. Zpočátku se hlasatelé o Nikasovi vůbec nezmiňovali, ale ten závěr byl úžasný," sdělil nám jeden z nich.
Jménem PvNovinek a všech čtenářů gratulujeme celému organizačnímu štábu kolem Nikase a především skvělému trenérovi. (ber)

Komentáře

Já gratuluji i majiteli, Peťánku výborně !!!!!!!!!!!!!!!

Poslat nový komentář