Svatováclavské posvícení ve Vídni mělo jediné dva zástupce z Prostějovska

Svatováclavské posvícení ve Vídni mělo jediné dva zástupce z Prostějovska
ilustrační foto
Další fotky: 
Svatováclavské posvícení ve Vídni mělo jediné dva zástupce z Prostějovska

Dnes se ještě krátce vrátíme k svátku svatého Václava. Na Českém velvyslanectví v Rakousku se uskutečnil už 17. ročník Svatováclavského posvícení. Jedná se o znovuobnovenou tradici u příležitosti českého státního svátku – Den české státnosti. Vedení Prostějova se na akci nedostavilo, region tak hájili pouze dva zástupci.

Kraj nabídl to nejlepší

Návštěvníci mohli ochutnat nejen tradiční olomoucké tvarůžky, kozí sýry a ovocné mošty, ale pro labužníky nabízela rodinná šnečí farma i šnečí delikatesy. Dále si hosté mohli například vyzkoušet, jak se vyrábí ruční papír v papírně Velké Losiny, nebo obdivovat tradiční Hanácké kroje s výšivkou Marie Vitoslavské, která tyto nádherná umělecká díla proslavila po světě. O krásnou květinovou výzdobu se postarala Flora Olomouc. O doprovodný kulturní program zase hudební soubory Hanácká mozeka Litovel a Old time Jazzband.

Z Prostějovska jen dvě firmy

V Rakousku se představili pouze dva zástupci prostějovského regionu. Firma H&D, Home Design z Prostějova prezentovala nábytek vyráběný z přírodních materiálů jako je ratan a masivní dřevo. Druhým zástupcem byla Jarmila Zelenská z Čelechovic na Hané, majitelka Kozí farmy Rozinka. Ta na akci prezentovala výrobky z kozího mléka.
„Bylo to moc hezké a Olomoucký kraj se představil velmi důstojně. Organizačně to bylo velmi dobře připraveno. Byli tam i představitelé kraje, všech okresů, bohužel mimo našeho. Trochu mě to mrzelo, protože i náš Prostějov má co ukázat,“ sdělila PvNovinkám.
Na akci se prezentovali nejen výrobci, ale i turistické destinace, mezi kterými nechyběly Priessnitzovy léčebné lázně, Lázně Slatinice či města Olomouc a Šumperk. (ber)

Ilustrační foto: archiv Jarmily Zelenské

Komentáře

Škoda, že tam SMPV nevyslalo pana ing.Grulicha jako vzor neúplatného politika a pana Bc. Smetanu jak ukázku náměstka s politickou kvalifikací. Ať ti Vídeňáci vidí, že politika se dá dělat taky jinak!

Poslat nový komentář