Hasiči upozorňují: Jak správně uhasit olej na pánvi

Hasiči upozorňují: Jak správně uhasit olej na pánvi
ilustrační foto

Profesionální hasiči z požární stanice v Olomouci sice nezasahovali u události, která se stala v pondělí 12. října 2015 v odpoledních hodinách na jedné z ubytoven v Olomouci a o které informovala Zdravotnická záchranná služba Olomouckého kraje (muž se popálil, když se mu vzňal olej při smažení řízků a on jej hasil vodou), nicméně hasičů se jistě týká.

Každý pátý požár v České republice vznikne v domácnosti a nejčastěji v kuchyni při přípravě jídel.
Hasiči radí:

* nikdy nenechávejte připravované jídlo bez dozoru, pokud jsou zapnuty spotřebiče,
* horký olej na pánvi NIKDY nehaste vodou nebo vodním hasicím přístrojem,
* nejednejte unáhleně a impulzivně,
* nejprve vypněte přívod energie (elektřina, plyn),
* pokud nemáte k dispozici hasicí roušku nebo hasicí přístroj, můžete použít improvizované prostředky, například: nehořlavý sypký materiál (sůl, hlína z květináče), mokrou utěrku nebo hadr, pokličku, pečicí plech.

Pro rychlejší zjištění požáru ve vaší domácnosti vám může pomoci autonomní hlásič požáru, pro jeho likvidaci speciální hasicí přístroj pro hašení jedlých olejů a tuků (třída F).
"V rámci oslav 70. výročí profesionálních hasičů v Olomouci měli hasiči pro veřejnost připravenu dynamickou ukázku toho, jak postupovat v kuchyni, pokud se vám při přípravě jídla vznítí olej. Na přiložené fotografii můžete vidět, jak se plameny zachovají, když do pánve se dvěma deci oleje nalijete pohárek vody," komentovala fotografie mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková. (red)

Foto: HZS Olk

Poslat nový komentář