OBRAZEM: Přechody v Brněnské jsou osvětleny

OBRAZEM: Přechody v Brněnské jsou osvětleny
Foto ber
Další fotky: 
OBRAZEM: Přechody v Brněnské jsou osvětleny

V rámci projektu "Zvýšení bezpečnosti přechodů pro chodce ve městě Prostějov“ budou v Prostějově nasvětleny tři přechody. Na osvětlení se intenzivně pracuje.

Nasvětlení přechodů se aktuálně realizuje na dvou místech v Brněnské ulici, poblíž Libušinky a mezi stávajícími autobusovými zastávkami. Dalšími jsou přechody pro chodce v místě křižovatky ulice Na Hrázi.
"Celkový rozpočet je stanoven na 558 626 korun včetně DPH, příspěvek Olomouckého kraje očekáváme maximálně 181.233 korun," uvedla mluvčí magistrátu Jana Gáborová.
Instalaci osvětlení oceňují chodci i řidiči. "Na jednom z přechodů v Brněnské ulici před několika lety srazilo mého tchána auto. Střet byl tragický, tchán na místě zemřel. Kdyby byl přechod osvětlen, asi by se to nestalo, protože řidič argumentoval tím, že muže v tmavém oblečení uviděl na poslední chvíli," vzpomněl na smutnou chvíli Bedřich Kuchař.
Spokojena je i Eva Svobodová. "Osvětlené přechody jsou dobrá věc. Osobně jsem velmi ocenila světla na přechodu Palacké ulice u vjezdu na parkoviště v Mlýnské. Tam jsem co by řidič zažila nejednu velmi nebezpečnou situaci," dodala. (ber)

Poslat nový komentář