Nejlepší aktivita před Vánocemi? Chůze v parku!

Nejlepší aktivita před Vánocemi? Chůze v parku!
ilustrační foto

V úterý 22. prosince ve 14 hodin se v Kolářových sadech u hvězdárny letos naposledy uskuteční lekce nordic walkingu, určená pro všechny zájemce jakéhokoliv věku, kteří si chtějí zvýšit kondici, snížit nadváhu a zmírnit zdravotní potíže.

“Termín jsem nezvolila náhodně. Myslím, že právě dva dny před Vánocemi je ta nejvhodnější příležitost udělat si přestávku, trochu se nadechnout a uvolnit se přirozeným pohybem,” uvedla instruktorka Lenka Sehnalová, která lekce nordic walkingu ve spolupráci s projektem Zdravé město Prostějov pořádá už čtvrtým rokem. “Díky finanční podpoře města se chůzi s holemi naučily už stovky Prostějovanů a řada z nich tuto pohybovou aktivitu začlenila do svého života. Od absolventů kurzů se často dozvídám, jak jim “obyčejná” chůze změnila život,” řekla Lenka Sehnalová. Upozornila při tom, že technika nordic walkingu je sice jednoduchá, ale přesto je třeba se ji naučit správně a dozvědět se vše o potřebném vybavení.

Úterní lekce v parku bude letos už dvanáctá v pořadí. “Těší mě, že stále chodí noví zájemci. O prázdninách jsem dokonce zaznamenala novou rekordmanku - přišla úžasná 89letá paní, plná elánu a dobré nálady. To jen dokazuje, že nikdy není pozdě začít, záleží jen na motivaci a přístupu. V poslední době se ovšem kromě starších lidí se zdravotními potížemi o nordic walking víc zajímají i mladí lidé, kteří jej dřív podceňovali. Zjistili, že si díky chůzi bez přehnané námahy protáhnou a zpevní celé tělo, a že je to dokonce i zábavné,” dodala Lenka Sehnalová.

Lekce v rámci projektu Zdravého města Prostějov jsou zdarma včetně zapůjčení holí. Je jen třeba, aby se zájemci přihlásili předem telefonicky nebo SMS na čísle 732 635 360, případně mailem na adrese Sehnalovalenka@seznam.cz. (les)

Poslat nový komentář