Olomoucký kraj představil novou publikaci Svědkové starých časů

Olomoucký kraj představil novou publikaci Svědkové starých časů
ilustrační foto

Ve Vlastivědném muzeu v Olomouci byla ve čtvrtek 14. ledna veřejnosti představena nová publikace Olomouckého kraje „Svědkové starých časů. 111 unikátů ze sbírek Olomouckého kraje.“ 

„V knize je celkem 111 předmětů, nebo jejich souborů, což je reprezentativní výběr zastupující značné množství sbírkových předmětů shromážděných a uchovávaných v paměťových institucích našeho kraje“, uvedl náměstek hejtmana pro oblast kultury Radovan Rašťák.

Smyslem knihy je populární a přístupnou formou představit pomocí nejcennějších předmětů sbírky Olomouckého kraje. Čtenář na jednom místě najde sumář pokladů ukrytých v muzeích a knihovně. Kniha s fotografiemi sbírkových předmětů obsahuje také příběhy k jednotlivým nálezům, jejich užitnou hodnotou, zasazení do dobového kontextu a další zajímavosti. Autory těchto textů jsou odborní pracovníci osmi paměťových institucí našeho regionu.

Knihu doplňuje i osm medailonů organizací představujících své sbírky a fondy a také resumé v angličtině, němčině a polštině.

Publikace stojí symbolických 111 korun a bude k dostání v muzeích Olomouckého kraje, Vědecké knihovně, vybraných informačních centrech a vybraných knihkupectvích. (red)

Foto kr-olomoucky.cz 

Poslat nový komentář