Podzemní kontejnery v Prostějově mají zelenou

Podzemní kontejnery v Prostějově mají zelenou
ilustrační foto

Město Prostějov je připraveno pustit se do vybudování dvou stanovišť podzemních kontejnerů. Budou ve Školní ulici a na náměstí E. Husserla. Nádoby na odpady tak budou skryty pohledu veřejnosti.

Vedení města Prostějova připravuje stavbu stanovišť podzemních kontejnerů pro odpady.

„Jedná se o dvě lokality – parkoviště Školní a náměstí E. Husserla. Zde budou vybudována podzemní stanoviště o počtu třech a čtyřech kusů boxů na ukládání tříděného odpadu,“ uvedl první náměstek primátorky Zdeněk Fišer s tím, že výstavba by měla být dokončena během září a října letošního roku. Nejdříve ovšem musí proběhnout zadávací řízení na tuto akci.

„Postupovat budeme podle projektové dokumentace, kterou vypracovala společnost STYLE STUDIO s.r.o., z Prostějova. Celkové náklady odhaduje zpracovatel na zhruba 1,3 milionu korun bez DPH,“ doplnil Fišer a dodal, že výzva k podání nabídky na zakázku malého rozsahu bude zaslána pětici firem. Základním hodnotícím kritériem je nabídková cena díla.

„V případě, že se tato podzemní kontejnerová místa osvědčí, budeme zvažovat o jejich dalším rozmístění ve městě,“ uzavřel. (red)

Poslat nový komentář