Senior taxi vozí lidi hlavně k lékaři

Senior taxi vozí lidi hlavně k lékaři
ilustrační foto

Služba Senior taxi se těší stále většímu zájmu obyvatel města. Jen za červenec vydala radnice přes šest stovek průkazů, jejich celkový počet už přesáhl 1 100 kusů.

„Za červen jsme vystavili 541 průkazů, za červenec už 601. Lidé taxi službu nejvíce využívají pro cesty k lékařům, do nemocnice a na polikliniky,“ uvedl náměstek primátorky Pavel Smetana a doplnil, že případní další zájemci se mohou i nadále registrovat u Odboru sociálních věcí Magistrátu města Prostějova.

„Nepotřebují k tomu žádné zvláštní průkazy. Stačí platná občanka. Registrace a vydání průkazu pro využívání služby je také nebude nic stát. Vše je vyřizováno zdarma a obratem na místě, tedy na Odboru sociálních věcí Magistrátu města Prostějova ve Školní ulici 4. Služba je určena lidem starším 65 let s trvalým pobytem na území města Prostějova,“ dodal Pavel Smetana.

Občané mohou jezdit vždy v pracovních dnech tedy pondělí až pátek, mimo soboty, neděle a svátky, v době od 6.30 do 14.30 hodin. Objednanou jízdu lze zrušit i mimo provozní dobu služby Senior taxi. Cena za jízdu bude poskytovatelem účtována ve výši 20 korun a město následně dofinancuje skutečné náklady.

 

A telefonní číslo, kde je možné Senior taxi objednat? 595 391 141. (red)

Zdroj: web MMPv

Poslat nový komentář