Změny nového ministra se prostějovské nemocnice nedotknou

Změny nového ministra se prostějovské nemocnice nedotknou
ilustrační foto

V minulých dnech se nastupující ministr zdravotnictví Vojtěch Adam prezentoval mimo jiné informací o seškrtání lůžek v nemocnicích. Podle jeho slov se to týká hlavně porodnic, kde by kritériem by mělo být 600 porodů za rok. Společnost Agel, která provozuje mimo jiné prostějovskou nemocnici, zatím situaci komentovat nechce, rodičky ale strach mít nemusí.

Nemocnice, které by nesplňovaly počet úkonů, stanovených ministerstvem, by se podle Adama měly změnit v ambulance a polikliniky. Pokud svůj záměr uskuteční, dotkne se fungování celé řady, zejména menších nemocnic.

„Kdyby, a tomu tedy nevěřím, zrušili porodnici v Prostějově, matky by asi preferovaly sousední Olomouc, kam to zas není tak daleko. Ale co by si počaly rodičky třeba v Jeseníku, kam se v zimě leckdo autem ani nevyhrabe, to by mě opravdu zajímalo," nechala se slyšet Jitka Očenášková.

„V tuto chvíli bychom neradi komentovali neoficiální informace. S komentářem počkáme až na zveřejnění oficiálního programového prohlášení nové vlády," sdělila PvNovinkám mluvčí společnosti Radka Miloševská. Podle jejich slov ale konkrétně porodnice v Prostějově už v měsíci říjnu překročila hranici 700 porodů a do konce roku se zde narodí ještě další desítky dětí. (ber)

Ilustrační foto: ber

Komentáře

Tak nasranej personál jako v prostějovské nemocnici jsem už dlouho neviděl.Zřejmě to bude ministrem.

Poslat nový komentář