Propadli jsme česneku, říká Jarmila Bednářová

Propadli jsme česneku, říká Jarmila Bednářová
ilustrační foto
Další fotky: 
Propadli jsme česneku, říká Jarmila Bednářová
Propadli jsme česneku, říká Jarmila Bednářová
Propadli jsme česneku, říká Jarmila Bednářová
Propadli jsme česneku, říká Jarmila Bednářová
Propadli jsme česneku, říká Jarmila Bednářová

 

Před časem mne navštívila chřipka. Antibiotika nezabírala, a tak jsem na internetu hledala nějaký zaručený babský recept. A našla jsem stránky jedné úžasné rodiny z Laškova. Svůj život zasvětila něčemu, co rovněž patří mezi mé oblíbené produkty, a život, či lépe řečeno kuchyni, si bez toho nedokážu představit. Bednářovi se věnují česneku. A věnují se tak dobře, že jejich výrobky nesou značku Haná regionální produkt.

 

Jak jste se k česneku vůbec dostali?

Jsme úplně obyčejná rodina. S manželem jsme koupili před 14ti lety domeček na vesnici a začali jsme tu hospodařit. Pro manžela to bylo lehčí, pochází z Hluboček, to je také taková vesnice. Já jsem se ale ocitla v úplně jiném světě, pocházím z Aše, celý svůj život jsem prožila v třípokojovém panelákovém bytě. Do všeho jsem se ale vrhla s vrozenou vervou. Když už jsme s manželem pěstovali snad všechno, co se v našich podmínkách dá vůbec pěstovat, přišel s dalším úplně úžasným nápadem, a to, že budeme pěstovat česnek ve velkém. Zřejmě ho k tomu osvícenému nápadu dovedla tehdejší strašlivá kvalita česneku, který se v obchodech prodával. Jsme totiž všichni velikými milovníky česneku, celá naše rodina. Strkáme ho skoro do všeho, při oslavách nesmí na stole chybět česnekové jednohubky, česnečka se vaří několikrát za měsíc, ta pořádná s kostičkami tvrdého sýra. Zbožňujeme tu vůni, když se pečou na grilu brambory pěkně pomazané olejem s česnekem. V Řecku jsme si zamilovali Tzaziky, a to s pořádnou česnekovou dávkou. A nakonec topinky, ty si určitě nikdo bez česneku ani představit nemůže.

Asi proto se z nás tedy stali pěstitelé česneku, tedy kromě toho, že manžel dojíždí každý den do práce do Olomouce a já se věnuji tomu, co jsem vystudovala. Pracuji jako překladatelka, vystudovala jsem francouzskou a klasickou filologii.

Pěstujete nějakou speciální odrůdu česneku?

Již od začátku pěstujeme odrůdu „Ruský paličák“, kterému jsme věrní. Je to česnek velký, voňavý, ale především velice silné pikantní chuti. Máme pronajatá dvě políčka, vždy se snažíme nasadit takové množství, abychom ho nemuseli dokupovat. Postupem času jsme se ho naučili i úspěšně skladovat, což je někdy opravdu veliký problém.

Vyrábíte skvělé česnekové sirupy, oleje, chipsy. Jak jste k tomu dospěli?

K výrobě česnekových výrobků jsme se dostali až tehdy, když byli na světě naši dva chlapci, kteří se asi jako všechny děti v dnešní době potýkali s různými chorobami. Jako správní rodiče jsme se do nich snažili dostávat vitamíny, kromě ovoce jsme nakupovali různé preparáty, Vibovity, Marťánky. Stejně to ale bylo k ničemu. Nakonec se nám úplnou náhodou dostala do rukou bylinkářská kuchařka manželovy babičky, která se celý život bylinkaření věnovala. Tam jsme našli recepturu na náš nejprodávanější produkt – Česnekový sirup. Nejdříve jsme ho vyráběli jen pro vlastní potřebu, potom jsme ho darovali kamarádům a známým, až nás nakonec napadlo, že když pomáhá nám, mohl by stejně tak pomáhat i jiným lidem. Vyběhali jsme si všechna potřebná razítka a vyrazili jsme na jarmarky.

Jste držiteli Regionální značky Haná...

Kvůli tomu, že jsme se rozhodli šířit Česnekový sirup do světa, jsme si i pořídili „Regionální značku Haná“. Lidé se v dnešní době vracejí k minulosti, k tomu, co bylo dobré. K tomu, co bylo „domácí“. Ať jsou to vejce, máslo, mléko, sýry, ale i zelenina, ovoce, med a prostě různé produkty z těchto věcí vyrobené. Jsou ochotní za kvalitu zaplatit a tato značka jim ji do jisté míry zaručuje. Jednoduše hlásí, že produkt, s nímž se setkávají, není žádný „šunt“. Tedy alespoň my to tak máme. Kromě toho se o nás mohou lidé více dozvědět. Spolupracujeme s prima koordinátorkou paní Julií Zendulkovou, která nás zve na různé akce, poskytuje nám potřebné informace.

Nevyrábíte ale jen již zmíněný, a vynikající, sirup...

Postupem času nás vždy úplnou náhodou napadly i jiné produkty. Ke grilování jsme vymysleli sušené česnekové plátky, které naši kamarádi hned pojmenovali „Chipsy pro pány“, jsou opravdu tak silné. Do tzaziků, které všichni milujeme, nás napadlo vyrobit Olej s česnekovou příchutí. Vždy když česnek na poli kvete a my musíme ta květenství otrhávat, aby byl česnek pěkný, vyrábíme ze stvolů pastu, ta je úplně úžasná s parmezánem na těstoviny, na topinku nebo jen tak ke klobásce. Samozřejmě máme ještě spoustu dalších nápadů, problém je trochu v jejich realizaci. Chtěli bychom vyzkoušet česnekové kousky obalené v čokoládě, ale ona procedura obalování je natolik složitá, že jsme zatím nenasbírali dostatek potřebných informací.

Pokud chcete proniknout do česnekové říše manželů Bednářových, zajděte na https://allium-zdravi.cz. Najdete tam spoustu velmi zajímavých informací, včetně adres obchodů, kde jsou jejich výrobky k dostání.

Co nám dá česnek

Účinná látka, která typicky česnekově páchne, je éterický olej, tzv. ALLICIN. Ten vzniká při narušení povrchu stroužku chemickou reakcí dvou komponent, které se při manipulaci se stroužkem uvolňují, alliinem a alliinázou. Toto opatření vymyslela příroda na ochranu samotného česneku, aby měl šanci dozrát - pokud hlavičku na záhonu napadne nějaký vetřelec. Takto geniálně vytvořila příroda látku, která má daleko širší působení než jakékoliv antibiotikum, aniž by měla vedlejší nežádoucí účinky antibiotik.

Allicin tedy vzniká při narušení stroužků česneku, ať už jsme je krájeli nebo drtili. Je silně antibakteriální, při konzumaci nebo kontaktu s kůží přechází do krevního oběhu. Spolu s dalšími účinnými látkami obsaženými v česneku dezinfikuje plíce, střeva, pokožku, snižuje hladinu cholesterolu a krevní tlak.

Další účinná látka v česneku je Ajoen. Ta zabraňuje tvorbě krevních sraženin a je velmi účinná při kožních infekcích.

Růstu zhoubných nádorů a škodlivému účinku karcinogenů brání "česnekové" sirné sloučeniny - Allysulfidy, které rovněž podporují řízené sebezničení buněk (apoptózu).

V česneku je obsažen také například Allixin (chrání nervové buňky a působí protinádorově) a Adenosin (složí především ke zvýšení imunity organismu).

Minerální látky a stopové prvky obsažené v česneku jsou :

Draslík a sodík: účastní se na odstraňování jedovatých látek z organizmu a jsou nutné pro správnou funkci nervů a svalů

Vápník: nezbytný pro činnost srdce, brání poruchám látkové výměny

Hořčík: posiluje obranyschopnost těla a upravuje hladinu cholesterolu.

Fosfor: účastní se veškeré látkové výměny

Síra: obranyschopnost organizmu a odstraňování toxických látek z jater

Železo: činnost srdce a fyzická a psychická kondice

Měď: imunitní systém, mineralizace kostí

Selen: patří k důležitým antioxidantům, podporuje imunitu a funkci štítné žlázy

Enzymy: patří k bílkovinám, jsou to katalyzátory - umožňují a "popohánějí" procesy v lidském těle

Nejcennější "česnekové" vitamíny – A, B, C, E. (ber)

Foto: JB

Poslat nový komentář