Zbrusu nový chodník. Pro Vrahovice

Zbrusu nový chodník. Pro Vrahovice
ilustrační foto mapa

Zastupitelé budou rozhodovat o výkupu pozemků ve Vrahovicích, určených pro nový chodník. Výkup částí dvojice pozemků je podmínkou pro jeho vznik. Současné uspořádání tamního veřejného prostranství doposud neumožňovalo umístění chodníku.

"Jde o místo, které je frekventovaným pěším propojením k zastávce ČD Vrahovice. Zcela chápeme požadavek tamních obyvatel volajících po vybudování chodníku,“ uvedlo vedení města. Jak doplnilo, v lokalitě v současnosti probíhá výstavba rodinného domu s tím, že stávající stará budova, která stojí v blízkosti rozestavěného bydlení, bude po vybudování nové zbourána.

„Projektant proto jednal se spoluvlastníky pozemků a ti byli přístupní k posunutí stavební čáry domu. Podmínkou byl odkup částí pozemků Statutárním městem Prostějovem za účelem zbudování plnohodnotného chodníku. Proto byl dohodnut a odsouhlasen rozsah odsunu stavební čáry pro rozšíření veřejného prostranství,“ vysvětlil situaci náměstek Pospíšil. Lze předpokládat, že k uzavření finální kupní smlouvy dojde nejdříve v průběhu příštího roku, proto budou finanční prostředky potřebné na pokrytí nákladů spojených s uzavřením kupní smlouvy nárokovány v rámci návrhu rozpočtu Statutárního města Prostějova na rok 2019. Rada města Prostějova proto doporučuje zastupitelům výkup schválit. (red)

 

Poslat nový komentář