Zaměstnanci skupiny AGEL pomohli rozšířit řady dárců krve

Zaměstnanci skupiny AGEL pomohli rozšířit řady dárců krve
ilustrační foto
Další fotky: 
Zaměstnanci skupiny AGEL pomohli rozšířit řady dárců krve

Nejen lékaři a zdravotní sestry mohou zachraňovat lidské životy, ale přispět k dobrému skutku může každý z nás. Tímto heslem se řídilo 18 zástupců administrativních a manažerských profesí zdravotnické skupiny AGEL, kteří přišli v ranních hodinách společně darovat krev na hematologicko-transfuzní oddělení Nemocnice Prostějov.

Mezi dobrovolnými dárci krve byli zástupci zaměstnanců prostějovských poboček společností AGEL, AGEL Servis, Perfect Distribution a Středomoravská nemocniční, kteří se rekrutovali napříč odděleními, včetně zástupců vedení. Většina z nich přišla darovat krev poprvé. „O darování krve jsem uvažovala už dříve, ale jít samotná jsem se nikdy neodhodlala. Společný odběr s kolegy pro mne byl motivací a ani chvíli jsem neváhala se přidat,“ uvedla krátce po samotném darování Petra Kočířová, účetní prostějovské pobočky společnosti AGEL. Dobrovolníky přišel pozdravit a podpořit také předseda představenstva společnosti AGEL Milan Leckéši a předsedkyně představenstva Středomoravské nemocniční Marie Marsová. „Přestože se jednalo o pilotní ročník, potěšilo mne, kolik zaměstnanců se aktivně zapojilo. Věřím, že jsme dnes odstartovali novou tradici a budeme se při podobných příležitostech setkávat častěji, a to nejen v Prostějově, ale i v jiných koutech České a Slovenské republiky, kde naše skupina působí,“ podotkl Leckéši.

Ze společné aktivity zaměstnanců bylo potěšeno také hematologicko-transfúzní oddělení Nemocnice Prostějov, a to nejen proto, že se blíží letní období, kdy se snižují zásoby krve. Dárců o prázdninách ubývá nejen kvůli čerpání dovolených, ale rovněž kvůli nutné odmlce v odběrech po návratu z některých zahraničních destinací. „Například po pobytu v zemích mimo Evropu mohou dárci darovat nejcennější tekutinu nejdříve za tři měsíce. Měsíční pauza je nutná ale také například po přisátí klíštěte," doplnila mluvčí nemocnice Radka Miloševská.

(Zdroj Nemocnice Pv)

Poslat nový komentář