Prostějovský zámek praskal ve švech

Prostějovský zámek praskal ve švech
ilustrační foto
Další fotky: 
Prostějovský zámek praskal ve švech
Prostějovský zámek praskal ve švech
Prostějovský zámek praskal ve švech

Sobotní prohlídky prostějovského zámku si nenechalo ujít 300 zájemců, které studenti SOŠPO provedli prostorami, kam se běžně nelze dostat. Vzhledem k obrovskému zájmu probíhaly vstupy po půlhodinových intervalech a průvodci si nestačili ani oddechnout.

Návštěvníci se seznámili s historií, exteriérem a běžně nepřístupnými prostorami zámku. Průvodcovský výklad byl doplněn divadelními vstupy ze života Pernštejnů a hudebním vystoupením Karla Kekešiho, který zazpíval hanácké písničky a předvedl mužský kroj.

„Děkuji všem zapojeným studentům a také našemu absolventovi Jiřímu Trundovi, který si se svými přáteli z plumlovského zámku připravil divadelní vstupy. Bylo milé sledovat rozzářené tváře účastníků prohlídek. Jsem rád, že jsme mohli tuto akci připravit. Poděkování patří paní Dvořákové ze Zdravého města, Domovní správě a ZUŠ, bez nichž by prohlídky nemohly proběhnout," podotkl Marek Moudrý, ředitel SOŠPO a také prostějovský zastupitel, který se dlouhodobě stará o oživení cestovního ruchu v Prostějově. Tečkou za prohlídkami byla prezentace o budoucnosti využití zámku ve Ptení. Na první prohlídku se přišla také podívat primátorka města Alena Rašková, která nad touto akcí převzala záštitu.

(red)

Poslat nový komentář