Kraj pomůže automobilovým firmám získat kvalifikované pracovníky

Kraj pomůže automobilovým firmám získat kvalifikované pracovníky
ilustrační foto

Olomoucký kraj bude podporovat vzdělání v oborech, které jsou zaměřené na výrobu aut a jejich komponentů. Dohodl se na tom se zástupci Sdružení automobilového průmyslu. Memorandum o vzájemné spolupráci mezi krajem a firmami podepsalo hejtmanství ve čtvrtek 27. září.

„Nedávno jsme navázali partnerství s firmami, které se zabývají optikou, a já věřím, že stejně efektivní bude i náš jednotný postup při spolupráci v oblasti automotive. Nově podepsané memorandum o krajské podpoře technického vzdělávání je dobrým začátkem," uvedl hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

V Olomouckém kraji sídlí řada firem autoprůmyslu, které jsou významnými zaměstnavateli, ale těžko shání kvalifikované zaměstnance.

„Zkušené pracovníky hledají podniky v regionu jen s obtížemi. Podpora technického vzdělávání je pro nás naprosto klíčová,“ uvedl prezident Svazu automobilového průmyslu Bohdan Wojnar.

Firmám nechybí jen lidé do dělnických profesí, ale i středoškolsky a vysokoškolsky vzdělaní odborníci. Řešením by mohl být vznik technické fakulty na Univerzitě Palackého v Olomouci nebo pobočky některé z obdobně zaměřených vysokých škol z jiného kraje.

„Rozvoj technického vzdělávání je pro kraj strategickou prioritou. Právě tato oblast je totiž životně důležitá nejen pro automobilový průmysl, ale také pro všechny další oblasti, jako je strojírenství nebo stavebnictví,“ dodal náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast školství Ladislav Hynek.

Olomoucký kraj podporuje technické obory například prostřednictvím stipendií. Letos má na ně připraveny miliony korun. Podpůrný program realizuje hejtmanství už několik let a na koncepci školního vzdělávání úzce spolupracuje s mnoha předními firmami v regionu.

(Zdroj kr-olomoucky.cz)

Poslat nový komentář