Radní odsouhlasili plán zimní údržby

Radní odsouhlasili plán zimní údržby
ilustrační foto

Plán zimní údržby ve městě je platný pro zimní období od 1. listopadu 2018 do 31. března 2019.

„Plán je zpracován tak, aby v prvním pořadí důležitosti byly zprovozněny úseky místních komunikací, na kterých je vedena městská hromadná doprava, včetně hlavních tahů na komunikacích v majetku města, dále úseky chodníků s velkou frekvencí pohybu obyvatel a zastávky MHD. Následně jsou ve druhém a třetím pořadí důležitosti zprovozněny ostatní komunikace, chodníky, aleje, přechody pro chodce a ostrůvky,“ uvedl náměstek primátorky Jiří Pospíšil a doplnil, že u chodníků pořadí důležitosti se vychází z potřeb obyvatel k zabezpečení přístupu k zastávkám MHD, na vlakové a autobusové nádraží, k nemocnici, obchodům a podobně.

Plán se netýká účelových komunikací, chodníků - přímých připojení sousedních nemovitostí na místní komunikace a chodníky a také chodníků ve vnitroblocích - tyto nebudou v zimním období udržovány.

Odstraňování a případně zmírnění závad ve sjízdnosti zahrnuje zejména:

• posyp chemickým materiálem

• posyp inertním materiálem

• odstraňování sněhu

• zabezpečování odtoku vody z vozovek

„Pro účely tohoto plánu je zimní období doba od 1. listopadu 2018 do 31. března 2019. Pokud vznikne zimní povětrnostní situace mimo toto období, zmírňují se závady ve sjízdnosti komunikací bez zbytečných odkladů, přiměřeně ke vzniklé situaci,“ doplnil náměstek Pospíšil. (red)

Ilustrační foto: MMUl

Komentáře

Stejně se na úklid sněhu vy... jako vždy. Budou se divit, že v zimě padá sníh. Úklid ulic v Prostějově již nějaký ten rok je nefunkční a nikomu to nevadí.

Na soukromé majetky se nic házet nesmí.To má také zajištěné ten vedoucí tlučhuba?

Poslat nový komentář