Na startu 128. Velké pardubické bude 22 koní. Dva ze Srdéčka

Na startu 128. Velké pardubické bude 22 koní. Dva ze Srdéčka
ilustrační foto

Rok se s rokem setkal a největší dostihový svátek, 128. Velká pardubická, je za dveřmi. Na její start se v neděli 14. října v 16:40 hodin postaví 22 koní. Mezi nimi i dva svřenci trenéra Stanislava Popelky z Hvozdu. Srdéčko sází na matadora, třináctiletého valacha Universe of Gracie, a devítiletého polokrevného Vicodyho, který je ve Velké nováčkem.

Universe of Gracie ze stáje Bors Břeclav povede jezdec Lukáš Sloup. Kůň s číslem 22 se na start nejtěžšího evropského dostihu na 6 900 metrů postaví už po páté. V roce 2014 doběhl čtvrtý, o rok později třetí. V roce 2016 dostih pro pád nedokončil, vloni si přišel pro krásné šesté místo.

Devítiletý hnědý valach Vicody stáje Lokotrans vyrazí do dostihu s číslem 12. V sedle bude mít zkušeného žokeje Josefa Bartoše. Ten by koně rád viděl do třetího místa. „Mívá formu až na konci sezony. Letos jsem si osahal víc než před loňskou Cenou Labe a myslím, že by na tabuli mohl být,“ řekl dvojnásobný vítěz Velké pardubické, který s Vicodym Cenu Labe vyhrál.

Trenér Stanislav Popelka do Pardubic vysílá další své svěřence.

Do Ceny Labe Mahonyho a Modenu, v Ceně Vltavy se na start postaví Marcus Aurelius a Quatiki v Ceně Nutrin Lombargini, v Ceně Jana Kašpara poběží Kornelius a Shegerton, v Poplerově memoriálu Imphal.

O den dříve se po pardubickém závodišti proběhnou další koně ze Srdéčka. Ve Stříbrné trofeji to bude Dangerous Gleam a v dalších dostizích Snezenka, Čáriray a Duke. (ber)

Foto: http://www.dostihovy-svet.cz

Poslat nový komentář