FN Olomouc má nové Žirafy!

FN Olomouc má nové Žirafy!
ilustrační foto

Ne, neotevírají na oddělení Minizoo, ale mají nových 13 špičkových inkubátorů, které se jmenují Žirafy. Název vznikl na základě jejich vzhledu a funkcí. Pokud je to potřeba, pak během chvíle se z inkubátoru může stát postýlka s možným vyhříváním - a to tak, že se odklopí víko inkubátoru, které vyjede výše a otevře se zářič, který může postýlku s miminkem zahřívat. Cena za všech 13 špičkových inkubátorů činila necelých 11 milionů korun.

Tyto inkubátory byly zakoupeny z velké evropské dotace z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) v rámci projektu Modernizace a obnova přístrojového vybavení centra vysoce specializované intenzivní zdravotní péče v perinatologii a díky těmto dotacím brzy obnovíme i další naše vybavení - resuscitační lůžka, centrální monitory životních funkcí novorozenců, moderní přístroje pro umělou plicní ventilaci a další. Celkem Novorozenecká JIP Olomouc a Porodnice Fakultní nemocnice Olomouc dostane přístroje a vybavení v celkové hodnotě 70 milionů korun.

Celá evropská dotace pokrývá 85 procent všech nákladů, deseti procenty přispívá státní rozpočet a pět procent pokryje Fakultní nemocnice Olomouc z vlastních zdrojů.

Toto nejmodernější vybavení nebude jen v Olomouci, ale ve všech dvanácti perinatologických centrech v České republice, kterým bude rozdělena 1 miliarda korun.

„Moc děkujeme našemu primáři Lumíru Kantorovi, který o tuto velkou dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) usiloval již od roku 2013, kdy se stal předsedou České neonatologické společnosti," vzkazuje personál Novorozenecké JIP. (red).

Foto: FN Olomouc

Poslat nový komentář