Sportovcem kraje pro rok 2018 je parašutista Jiří Gečnuk!

Sportovcem kraje pro rok 2018 je parašutista Jiří Gečnuk!
ilustrační foto
Další fotky: 
Sportovcem kraje pro rok 2018 je parašutista Jiří Gečnuk!

Vítězem osmnáctého ročníku ankety Sportovec Olomouckého kraje se v pondělí v prostějovském městském divadle stal mistr světa Jiří Gečnuk. Padesátiletý reprezentant klubu ASO Dukla Prostějov má na svém kontě 13 752 seskoků. Parašutismu se věnuje od roku 1984 a za tu dobu nasbíral desítky nejrůznějších titulů.

Gečnuk se stal armádním mistrem světa v přistání na přesnost (2004) i v individuální akrobacii (2006), ovládl světový pohár (2008). Zářil na světové scéně i mimo armádu, vyhrál mistrovství Evropy (1993) a v individuální akrobacii i mistrovství světa (2010). K tomu sbíral tituly i jako člen úspěšného českého družstva. Chyběl mu jen jediný, ten nejcennější, za kombinaci individuální akrobacie a přistání na přesnost. Ten získal na mistrovství světa v srpnu 2018 v Bulharsku. Nejvyšší titul tak do České republiky vrátil po deseti letech - v roce 2008 jej vyhrál rovněž prostějovský Libor Jiroušek. Před ním to byli mimo jiné Ivan Hoššo, Josef Pavlata, ve čtyřiadevadesátém Jan Wantula.

Jiří Gečnuk tak pomyslné žezlo převzal od tenistky Lucie Šafářové, která titul získala v loňském roce. V pondělí si z Prostějova odvezla Cenu Olomouckého kraje.

Sportovec Olomouckého kraje 2018

Nejlepší sportovec:1. Jiří Gečnuk (parašutismus, ASO Dukla Prostějov)2. Barbora Krejčíková (tenis, TK PRECHEZA Přerov)3. Vojtěch Král (orientační běh, SK Severka Šumperk)

Nejlepší družstvo:1. VK Prostějov (volejbal)2. – 3. VK UP Olomouc (volejbal), TOMI-REMONT Prostějov (rafting)

Nejlepší junior:1. Jakub Šťastný (cyklistika, SKC PARDUS TUFO Prostějov)2. Tereza Janošíková (orientační běh, SK Severka Šumperk)3. Barbora Dimovová (kanoistika, TJ VS Litovel)

Nejlepší juniorské družstvo:1. SK Sigma Olomouc (fotbal)2. TK Agrofert Prostějov (tenis)3. TOMI-REMONT Prostějov (rafting)

Nejlepší trenér:1. Jiří Teplý (volejbal, VK UP Olomouc)

Nejlepší handicapovaný sportovec:1. Tomáš Pešek (sportovní střelba, SK TPS Olomouc)

Nejlepší handicapovaná sportovkyně:1. Kateřina Korgerová (atletika, TJ Šumperk)

Čestná cena:Ivan Bank

Cena Olomouckého kraje:Lucie Šafářová (tenis) (ber)

Foto: ASO Dukla

Poslat nový komentář