Prostějovský masopust se blíží. Přinese rej masek i zabijačku

Prostějovský masopust se blíží. Přinese rej masek i zabijačku
ilustrační foto

Už třetí prostějovský Masopust se uskuteční v neděli 2. března v době od 10 do 16 hodin na hlavním náměstí. Zajišťovat ji bude Společnost pro zachování kulturního dědictví, hitorie a romantiky ze Slezské Ostravy a město vyjde na 147 tisíc.

„Půjde o jednodenní lidovou tradiční kulturně společenskou akci - rej masopustních masek, lidové písničky, lidová zabíjačka. Bude průvod masek náměstím, poražené prase se na začátku akce ponese na márách. Řezník Krkovička předvede výrobu jitrnic, jelit, uvaří se zabíjačková polévka, která se v závěru akce opět rozdá za symbolickou korunu. Během dne bude hrát kapela, pro nejmenší jsou připraveny pohádky a kouzla a probíhá rej masek. Součástí akce budou tradiční stánky s uzenářskými výrobky, případně umělecko - řemeslnými výrobky,“ nastínila náměstkyně primátora Milada Sokolová.

Město letos celá akce vyjde na 147 tisíc korun. „Společnost, která Masopust zajišťuje, přijde na 117 tisíc korun, dalších třicet přišlozpracování grafiky a pronájem mobilních panelů (áček),“  sdělila PvNovinkám vedoucí kulturního klubu Duha Pavla Vašková.

A upozorňujeme, pokud chcete polévku za korunu, vezměte si raději vlastní misku. Rozdávat se bude v 16 hodin. (ber)

Poslat nový komentář