SZPI varuje před doplňkem pro podporu erekce. Může škodit kardiakům

SZPI varuje před doplňkem pro podporu erekce. Může škodit kardiakům
ilustrační foto
Další fotky: 
SZPI varuje před doplňkem pro podporu erekce. Může škodit kardiakům

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zjistila na tuzemském trhu doplněk stravy s nepovolenými a na obalu nedeklarovanými farmakologicky účinnými látkami sildenafil a thiosildenafil. Jde o látky, které se využívají zejména v léčivech na podporu mužské erekce. Nevědomé požití těchto látek může způsobit závažné zdravotní komplikace zejména kardiakům a lidem s vysokým krevním tlakem.

Jedná se o výrobek: POWERtabs – 100% natural, doplněk stravy, v balení 20 tablet, označení šarže: exp: 12/2018, výrobce: Herb Supply Logistics, Jana Cakstes bl. 9.12 Jelgava LV-3001, země původu: Lotyšsko. V uvedené šarži laboratorní rozbor potvrdil přítomnost sildenafilu v množství 0,318 mg/1 kapsle a přítomnost thiosildenafilu v množství 57,2 mg/1 kapsle. Potravina obsahující farmakologicky účinné (léčivé) látky v tomto množství je pak považována za nebezpečnou.

Inspektoři SZPI závadnou šarži zjistili u prodejce František Knoflíček, Lužická 46/1, 50003 Hradec Králové. S kontrolovanou osobou inspekce zahájí správní řízení o uložení pokuty.

„SZPI důrazně doporučuje všem spotřebitelům, kteří mohou mít předmětnou šarži doplňku stravy doma, aby jej nekonzumovali," vzkazuje mluvčí inspekce Pavel Kopřiva.

(Zdroj: SZPI)

Poslat nový komentář