Zaki-sport už chystá sezonu závodů dračích lodí

Zaki-sport už chystá sezonu závodů dračích lodí
ilustrační foto

Už 25. května se můžete těšit na další ze závodů dračích lodí v rámci seriálu ZAKI CUP. Sestavte tým, přijďte si zapádlovat, zasoutěžit, pobavit se. Olomoucký drak už se chystá na 4. ročník. Můžete mít natrénováno na Plumlovského draka.

„Letošní jaro bude opět plné dračích závodů. Proto vás všechny zveme užít si atmosféru již 4. ročníku dračích lodí k řece Moravě. Děti čeká bohatý doprovodný program a vlastně celý festival spojíme nejen s osvěžením, soutěžemi a aktivitami, ale také dětským dnem," uvedl Petr Zakopal ze ZAKI SPORT AGENCY.

Soutěžit se bude v následujících kategoriích:

SPORT – 10 pádlujících – profesionálové a poloprofesionálové, kteří se závodů dračích lodí účastní pravidelně. V posádce musí být minimálně 4 pádlující ženy. Kormidelníka dodá pořadatel, případně má posádka právo použít svého kormidelníka. Minimálně 4 posádky.

FUN – 10 pádlujících – týmy, kluby, sbory, rodiny a korporace přátel, které se účastnily maximálně 1 závodu. V posádce minimálně 2 pádlující ženy. Kormidelníka dodá pořadatel, případně má posádka právo použít svého kormidelníka. Minimálně 4 posádky.

FIRMY – 10 pádlujících – v posádce musí být minimálně 2 pádlující ženy. Kormidelníka dodá pořadatel, případně má posádka právo použít svého kormidelníka. Minimálně 4 posádky.

ŽENSKÉ posádky – 10 pádlujících – kormidelníka dodá pořadatel, případně má posádka právo použít svého kormidelníka. Ženy z těchto posádek mohou závodit i za jiné týmy. Minimálně 4 posádky.

Akce se koná pod záštitou a v souladu s pravidly České asociace dračích lodí. V pátek v dopoledních hodinách proběhne závod škol o pohár Olomouckého draka, od 16:00 do 19:00 pak budou na programu tréninkové jízdy. V sobotu 25. května v 10:00 pak odstartují závody malých dračích lodí na 200 metrů. V průběhu celého dne si návštěvníci mohou vychutnávat bohatý doprovodný program, pro děti budou připraveny nafukovací atrakce a nejrůznější aktivity. Mezi 18. a 19. hodinou pak proběhne slavnostní vyhlášení výsledků.Vstup pro návštěvníky je zdarma. (red)

Poslat nový komentář