Olomoucký útulek hledá ošetřovatele/ku!

Olomoucký útulek hledá ošetřovatele/ku!
ilustrační foto

Vždy, když nějaký útulek napíše, že hledá ošetřovatele, je pod příspěvkem mnoho komentářů, jak je to práce snů. Teď ji nabízí olomoucký útulek, ale prosí, ať se nad případnou odpovědí každý zamyslí. Realita má totiž s romantikou jen málo společného.

Útulek potřebuje člověka samostatného, odpovědného, komunikativního, zkrátka nadšence, který miluje zvířata. Milovat ovšem neznamená jen rozmazlovat, ale i vychovávat, ošetřovat, dokola po nich uklízet, být s nimi v dobrém i ve zlém.

„Hledáme někoho, kdo je navíc věrný. Někteří psi jsou v útulku i roky, jsou to ti, kterým někdo ublížil, nebo jsou nemocní a stejně jako ti, jež mají svůj milující domov, i tito špatně nesou každou změnu a hlavně tu, když páneček (ošetřovatel) najednou zmizí a oni si zase musí zvykat na nového," říká vedoucí útulku Hana Dědochová. Ročně projde olomouckým útulkem kolem 550 psů, což jsou v průměru 1-2 psi denně. Jsou psi hodní, jsou psi nevypočitatelní, jsou malí a velcí, jsou psi, kteří vás budou zkoušet. Všichni mají jedno společné, všem se musí uklidit kotec a všechny je potřeba, v případě potřeby ošetřit nebo je vyvenčit. Navíc je třeba technické myšlení, tzn. poradit si i s tím, když vypadnou pojistky, vyvrátí se kus plotu, je díra v hadici, zkrátka když se něco rozbije, a není hned po ruce opravář, je nutné to alespoň provizorně opravit.

V útulku je zde nepřetržitý provoz, krátký a dlouhý týden, kdy ranní směna začíná v 6 a končí v 18 hodin, odpolední začíná v 8 a končí ve 20 hodin. Zájemce musí počítat s tím, že nastane situace, kdy bude muset zůstat i déle, nebo bude muset sehnat kolegu, na kterého počká a on ho vystřídá. Jsou to živí tvorové a hold ne vždy jdou zabouchnout dveře útulku a jít domů.Další pozice je střídač. Ten pracuje po-pá od 8 do 16 hodin a jakmile někdo onemocní, nebo má dovolenou nastupuje na jeho služby. Tem musí být obzvlášť nadšený pro tuto práci, neboť se může stát, že se mu ze dne na den služba změní, pokud někdo z kolegů onemocní a on bude muset za něj.„Výdělek není velký, aspoň ne do zapracování. Jsme nezisková organizace, navíc útulek, takže většina peněz jde primárně na pomoc psům. Naše příjmy závisí na tom, co si sami vyděláme, nebo dostaneme od dárců," říká Dědochová.Další nutností je řidičák a vlastní auto, případně aspoň bydliště v dosahu útulku. Také je potřeba mít alespoň základy práce na PC, neboť evidence, osvojovací smlouvy a přijímací protokoly se vedou v elektronické podobě. S tím souvisí také určitá znalost gramatiky a pravopisu. Také je potřeba umět psát „rukou“ tak, ať to ostatní přečtou (vzkazy pro další směnu na tabuli).

„Co nabízíme je hlavně to, že vaše práce může být i vaším koníčkem, můžete se toho o psech spoustu nového naučit, a hlavně jim můžete dát šanci na nový život. Životopis prosím zaslat na e-mail: olomouc.utulek-loz@seznam.cz," doplňuje vedoucí. (ber)

Foto: LOZ Olomouc

Poslat nový komentář